pytanie zadane 12 grudnia 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 12 grudnia 2018 przez użytkownika

Bibułki matujące to popularny kosmetyk używany przez zawodowe makijażystki, ale również przez kobiety nie zajmujące się makijażem profesjonalnie. Używa się ich po to, by zmatowić błyszczącą skórę twarzy. Bibułki pakowane są w małe pudełeczka, dzięki którym możemy ich używać gdziekolwiek jesteśmy, no i zmieszczą się w każdej damskiej torebce. 

Bibułki możemy kupić w wielu sklepach kosmetycznych czy drogeriach. Nie są one bardzo drogie, ale trzeba wiedzieć, że bibułki matujące możecie zrobić również samodzielnie. Zrobienie bibułek matujących w domu nie jest trudne i wystarczą tylko nożyczki i papier śniadaniowy lub taki do pieczenia. Papier ten idealnie nadaje się do matowienia naszej skóry.

Z papieru wycinamy kilka prostokątów o wymiarach 4 x 5 cm lub o wymiarach i kształtach np. pudełeczka po zużytym pudrze czy innego pudełeczka, w którym będziecie trzymać bibułki (plastikowy pojemnik, słoiczek lub pudełko po kosmetyku). 

bibułki matujące

Prócz co dziennego mycia twarzy np. szarym mydłem oraz tonizacji, warto również 2 - 3 razy w tygodniu robić sobie domową maseczkę na twarz. Ich przygotowanie jest proste i z produktów, które mamy w domu. Natomiast jeśli na prawdę wam się nie chce robić własnej maseczki możecie kupić odpowiednią w drogerii, dostosowaną do potrzeb waszej cery. 

...