pytanie zadane 31 grudnia 2015 w Sport przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 31 grudnia 2015 przez użytkownika

Ronda Rousey to aktorka, zawodniczka judo oraz mieszanych sztuk walki MMA. W swojej karierze zdobyła takie tytuły mistrzowskie jak: wicemistrzyni świata w kategorii 70 kg (rok 2007) i brązowa medalistka olimpijska na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (rok 2008). Jest ona również pierwszą kobietą w historii, która została mistrzynią organizacji UFC. 

Ronda Rousey pochodzi z Kaliforni w USA, gdzie urodziła się 1 lutego 1987 roku w Hrabstwie Riverside. Ma 168 cm wzrostu. 

Walczy w koguciej kategorii wagowej. Zadebiutowała w 2010 roku i sport ten wciągnął ją na tyle, że zaczęła trenować zawodowo. Z roku na rok zaczęła odnosić coraz więcej sukcesów w mieszanych sztukach walki. Ostatnio obroniła tytuł mistrzowski wygrywając w 14 sekund - była to najszybsza walka, najszybsze zwycięstwo obrony mistrzowskiego pasa w całej historii UFC. Poniżej prezentacja jednej z walk. 

Ronda Rousey jest również znaną aktorką filmową. Na wielkim ekranie można było ją oglądać w takich filmach jak 'Niezniszczalni 3' czy 'Szybcy i wściekli 7', gdzie zagrała Kary. 

...