dhosting
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 10 grudnia 2018 przez użytkownika

Znam kilka osób, które burzy boją się jak ognia. Nie lubią jej, nienawidzą, a jak się już pojawia, to najchętniej chcieliby, żeby od razu zniknęła. Znam też takich, którzy burze lubią i jak ona jest to najlepiej się z nią czują. Natomiast dzisiejszy wpis zdecydowanie polecam tym pierwszym, choć i drudzy mogą go przeczytać, do czego zachęcam. 

Tak więc jeszcze przed burzą warto zadbać o to, by zabezpieczyć teren wokół siebie i domu. Należy pochować wszystkie zbędne rzeczy, które znajdują się w ogrodzie lub na balkonie np. grabie czy doniczki, które silny, podczas burzy, wiatr mógłby zabrać. Poza tym warto zamknąć okna oraz drzwi. 

Jeśli burza już trwa w najlepsze warto schronić przede wszystkim siebie i bliskich. W takiej chwili jeśli nie musisz nie wychodź z domu. Na burzę nie należy też patrzeć przez okno, a już na pewno nie patrzeć, gdy dookoła naszego domu znajdują się inne budynki. Dlaczego zapytacie? Dlatego, że czasem podczas uderzenia pioruna w sąsiedni budynek, gdy będziemy na to patrzeć możemy stracić wzrok od rozbłysku. W czasie burzy nie wolno też używać urządzeń na prąd i telefonów stacjonarnych (choć takowe pewnie już mało kto ma). Urządzenia typu tv, radio, laptop, kuchenka itp. najlepiej na ten czas wyłączyć z kontaktu. 

Burza trwa na dobre, a Ty jesteś akurat poza domem? Nie martw się i zastosuj się do poniższych rad. Jadąc samochodem w dużą burzę i chcąc się zatrzymać, by ją przeczekać, pamiętaj, by nie stawać pod słupami energetycznymi czy drzewami. 

burzowe chmury

Jesteś w górach w czasie burzy? Jak najszybciej zejdź ze szczytu i pamiętaj nie opieraj się o skały głową czy plecami. Będą na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma gdzie się ukryć przed burzą, należy kucnąć jak najniżej na ziemi, otulając kolana ramionami i nisko spuść głowę. Wyjdź jak najszybciej z wody, jeśli wypoczywasz nad jeziorem, rzeką czy morzem, gdyż woda doskonale przewodzi prąd elektryczny. Nie stawaj pod latarnią, drzewem czy masztem, ponieważ takie urządzenia elektryczne ściągają pioruny i jest to bardzo niebezpieczne. 

...