pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Sport przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 9 grudnia 2018 przez użytkownika

Spacer... niby nic a daje wiele korzyści dla naszego zdrowia na co dzień. Pierwszą zaletą jest to, że możemy spacerować zawsze, codziennie, za darmo, w towarzystwie lub bez, szybko, wolno i niezależnie od naszego wieku czy kondycji. 

Zaletami spacerowania może być również to, że dzięki temu wietrzymy nasz umysł, co korzystnie wpływa na kondycję psychiczną. Spacerując dostarczamy naszemu ciału większej ilości tlenu potrzebnego do myślenia, a ponadto redukujemy stres i uczucie niepokoju i będziemy lepiej spać (pod warunkiem, że nie spacerujemy w czasie zimowego smogu). Poza tym spacery codzienne pomagają w utrzymaniu stałej masy ciała lub zrzuceniu nadmiarowych kilogramów, gdyż spacer podkręca nasz metabolizm. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ćwiczeń siłowych, które nie ukrywajmy, są męczące. A spacer to przyjemne z pożytecznym. Najlepiej spacerować po posiłku, gdyż wówczas reguluje się poziom cukru we krwi i nie będziemy mieć później ochoty na słodkie. 

komentarz 24 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
Ja normalnie nie lubię spacerowania dla samego spacerowania. Wolę ta zdrowa czynność połączyć z czymś pożytecznym. Czyli chodzę do pracy pieszo, jak muszę coś kupić w sklepie to też wolę się przejść. Przy okazji nie truje środowiska jeśli miałbym jechać specjalnie samochodem.
...