pytanie zadane 6 grudnia 2018 w Sport przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 6 grudnia 2018 przez użytkownika

EMS to Electrical Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacja mięśniowa. Prościej mówiąc są to ćwiczenia wykonywane za pomocą elektrostymulatora, który pobudza mięśnie do intensywnej pracy, głównie mięśnie głębokie. 

By ćwiczyć za pomocą elektrostymulatora należy ubrać specjalny strój, a na niego ubiera się kamizelkę z elektrodami oraz opaski na uda, ramiona i pośladki. Całość podłącza się do urządzenia EMS i wówczas przesyłane są odpowiednie impulsy o odpowiednim natężeniu. Takie ćwiczenia sprawiają, że praca mięśni równa się takiej samej pracy jak przy tradycyjnych ćwiczeniach. Daje to chciane efekty w krótszym odstępie czasowym, niż tradycyjnie. W czasie ćwiczenia nie jest tak, że stoimy i nic nie robimy. Musimy np. robić wykroki lub przysiady, a jeśli jesteśmy bardziej zaawansowanymi ćwiczącymi możemy użyć również hantli, bosu czy dużych piłek. Impulsy są przesyłane do mięśni tylko w czasie ćwiczenia, w przerwach już nie. Pierwsze ćwiczenie z EMS trwa około 12 minut, a później czas ten jest wydłużany do 20 minut.  

Z tego typu ćwiczeń możemy korzystać, jeśli nie mamy lekarskich przeciwwskazań. Dlatego należy o wszystkim poinformować wcześniej swojego trenera. Po ćwiczeniach odczuwalne będą obolałe pośladki i miękkie nogi. 

Dzięki EMS następuje m.in. prawidłowa postawa ciała, ustępuje ból pleców, poprawia się wydolność fizyczna, zwiększa się wytrzymałość mięśniowa, następuje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje się cellulit i zmniejsza ból stawów. 

Efekty ćwiczeń zależą, nie tylko od treningu, ale również od naszego odżywiania i ogólnie od stylu życia. Pakiet 10 treningów daje już widoczne efekty. Są nimi: napięte i bardziej sprężyste mięśnie czy jędrniejsze ciało. Ćwiczyć należy 2-3 razy w tygodniu. 

...