lh
pytanie zadane 3 grudnia 2018 w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 grudnia 2018 przez użytkownika

ESA, czyli Europejska Agencja Kosmiczna oraz ONZ, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych, a także NASA stworzyły wspólnie projekt "Earth Explorer", którego celem jest zliczenie całej masy drzew, które znajdują się na naszej planecie. Misja ta ma nazywać się biomass i rozpocznie się w 2021 roku. 

Dzięki niej będziemy wiedzieć w jakim stopni zmniejsza się zalesienie Ziemi i jak wpływa to na nasz klimat. Póki co badacze mogą jednogłośnie stwierdzić, że zasoby leśne zmniejszyły się o połowę. Dane będą zbierane przez satelitę, który to jest wykonany częściowo przez Polaków. Na satelicie będzie zamontowany radar, który będzie skanował powierzchnię planety, przenikając przez korony drzew, by sprawdzić masę konarów i pni. Na koniec badania, w co półrocznych odstępach, będziemy mogli obserwować zmiany dzięki tworzonej trójwymiarowej mapie drzew na Ziemi

komentarz 22 stycznia 2020 przez użytkownika anonimowy
No i bardzo się to przyda, bo człowiek jest istotą bezmyślna wycinając masowo drzewa na ziemii. Jeszcze gdy jest jakaś polityka wycinania i sadzenia w te miejsce drzew tak jak nasze lasy państwowe to ok. Ale jeśli to jest taki rabunek jak w Ameryce południowej to człowiek traci wiarę.
...