pytanie zadane 29 listopada 2018 w Motoryzacja przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 29 listopada 2018 przez użytkownika

Taka właśnie najdroższa, ale również sekretna poczekalnia lotnicza znajduje się na lotnisku Heathrow. Poczekalnia ta nosi nazwę Winsdor Suites. Inne tego typu poczekalnie dostępne są również w Los Angeles, we Frankfurcie, Hongkongu i Singapurze.

Na taką wygodę w oczekiwaniu na samolot, mogą sobie pozwolić jedynie najzamożniejsi z pasażerów. Póki co czas spędzali tam takie osoby jak papież, dalajlama, głowy państw, księżniczki czy gwiazdy Hollywood. Winsdor Suites ma kuloodporne szkło, na ścianach wiszą obrazy Andy'ego Warhola, a do dyspozycji mamy również własnego kamerdynera, który poleje nam szampana i poda posiłek. 

Od 2012 roku wprowadzono tu zmiany i teraz można sobie taką poczekalnie zarezerwować, wykupić za odpowiednią kwotę i też korzystać z takich luksusów podczas oczekiwana na swój lot. Pobyt przez trzy godziny w takiej poczekalni zaczyna się od 2900 funtów dla trzech osób (jeśli chcemy być tu dłużej to musimy dopłacić za kolejne trzy godziny). Takich apartamentów-poczekalni jest na tym lotnisku 14. 

Do tej luksusowej poczekalni dostać się można w ten sposób, że przyjeżdża po nas z hotelu lub domu samochód - luksusowe bmw 7. Zawozi nas na lotnisko do małego budynku, a potem odźwierny prowadzi nas do właśnie tego pokoju, w którym czeka kamerdyner. W tym pomieszczeniu jest również miejsce dla ochrony, niani, asystentów czy innych osób z naszego personelu. Wszystkie kontrole wymagane przed odlotem, przeprowadzane są również w tym apartamencie na miejscu, nigdzie nie trzeba chodzić. Do samolotu goście są podwożeniu również tym samym bmw co wcześniej. 

komentarz 6 maja 2020 przez użytkownika Gość
Ale jeśli taki bogacz ma swój własny prywatny samolot to przecież nie musi czekać na samolot tylko leci kiedy chce, więc teoretycznie mnie potrzebna mu tego typu poczekalnia.
...