pytanie zadane 28 listopada 2018 w Nauka i technika przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 28 listopada 2018 przez użytkownika

Aerozole to substancje, które cały czas unoszą się w powietrzu, krążą nad nami, gdziekolwiek jesteśmy. Stanowią one zawiesinę, składająca się z drobinek ciekłych i stałych, czyli z wody i z soli morskiej. Dobrze je można zobaczyć psikając roztworem soli morskiej, takiej do udrażniania zatkanego nosa. Drobinki, które widzimy mogą mieć pochodzenie mineralne, organiczne lub nieorganiczne. 

Takie drobinki w dużym rozmiarze można już teraz zaobserwować, również w innym, niż domowym, rozmiarze. Zadbała o to NASA, która przygotowała wizualizację dla ludzi, by mogli zobaczyć co krąży w przestrzeni ponad nami. Taki widok mają na co dzień satelity ziemskie i dzięki nim powstał właśnie film, gdzie i my możemy to wszystko zobaczyć. Film nakręcony został 23 sierpnia 2018 roku i przedstawia kłębiące się chmury, tajfuny, huragany, pyłowe wiry, dym itp. Film ukazuje rejon Ameryki Północnej, Afryki i Półwyspu Arabskiego. 

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/niebezpieczne-i-piekne-zarazem-nasa-pokazala-niezwykla-mape,269683,1,0.html?fbclid=IwAR05mWZ0-cb-8wbl6N7CL-KjVL7wbwJy9wC3yBqkQ3SOl8sP5a0J_TTpsaA

...