pytanie zadane 28 listopada 2018 w Sport przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 28 listopada 2018 przez użytkownika

Hop pocket jest to rodzaj sportu, który polega na noszeniu worka wypełnionego szyszkami chmielu. W wolnym tłumaczeniu 'hop pocket' to 'chmielowa kieszeń'. Sport ten składający się głównie z wyścigu, podczas którego czteroosobowa drużyna dźwiga 75-kilogramowy worek, wewnątrz którego znajdują się wysuszone i sprasowane kwiaty chmielu. Taki worek jest niesiony przez zawodników na dystansie 600 metrów. Sport ten narodził się w Wielkiej Brytanii. 

Drużyna męska dźwiga worek o wadze siedemdziesięciu pięciu kg, zaś drużyna damska worek o wadze pięćdziesięciu kg. Hop pocket nie jest taką łatwą dyscypliną sportową, jaką mogłoby się wydawać. Trudności podczas wyścigu stanowią przeszkody ustawione na trasie; są to np. ławki lub bramki, przez które zawodnicy muszą przeskakiwać. Cały czas muszą jednak pamiętać o tym, żeby nieść worek i żeby ukończyć wyścig jak najszybciej. Sport ten wymaga od zawodników nie lada umiejętność. Nie ulega wątpliwości, że umiejętnościami tymi muszą być przede wszystkim zręczność, szybkość i siła, ale ważna jest także umiejętność współdziałania z innymi zawodnikami w grupie. Dal zwycięzców wyścigu są przewidziane nagrody pieniężne oraz trofea i ****. 

Warto wspomnieć, że pierwsze zawody sportowe w hop pocket World Championship Hop Pocket Race rozegrane były na mistrzostwach świata w Bromyard w Wielkiej Brytanii w 3 września 2011 roku. Obecnie są one rozgrywane co roku. Wyścig odbywa się na trasie od ulicy Hight St., przez Board St. do Market Squere. Pośrodku tej trasy znajduje się zwykle przeszkoda. Warto dodać, że miejscowość ta słynie z upraw chmielu, a w jej centrum znajduje się również sklep z restauracją The Hop Pocket Shopping Vilage. Chcąc rozpromować miejscowość postanowiono o powstaniu dyscypliny sportowej zwanej właśnie hop pocket. Kwiaty chmielu, które znajdują się w worku używane są później do warzenia ****. 

...