pytanie zadane 27 listopada 2018 w Sport przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 27 listopada 2018 przez użytkownika

Hantis jest dyscypliną sportową podobna do tenisa stołowego. Używa się w niej czterech stołów oraz piłeczki do ping-ponga. Na język polski grę można tłumaczyć jako 'tenis ręczny'

Dyscyplina ta powstała w Stanach Zjednoczonych. Wymyśliło ją kilku uczniów, którzy znudzeni podczas szkolnych przerw, wpadli na pomysł stworzenia hantis. Uczniowie wykorzystując szkolne ławki i piłeczkę do ping ponga, zaczęli grać, a potem ustalili zasady gry. Do jej udziału potrzeba dokładnie czterech stołów oraz czterech zawodników. Odbijają oni piłeczkę za pomocą otwartej dłoni, tak by któryś z zawodników nie mógł jej odebrać i tym samym nie mógł powrócić do gry. Zobaczcie jak wygląda gra w hantis:

Plusem gry jest to, że można biegać w dowolny sposób między ławkami, nie ma kolejności odbijania piłeczki przez zawodników oraz to, że można grać samodzielnie lub drużynowo. 

Na pomysł stworzenia gry hantis w 2005 (oficjalny klub gry hantis powstał w 2008 roku) roku wpadło dwóch kolegów: Ben Fatherree i Jason Johns. Obaj za cel gry postawili sobie zmniejszenie otyłości wśród dzieci oraz wspieranie ćwiczeń sercowo-naczyniowych w rozrywkowej, zabawnej formie. Jason Johns zajmuje się poza tym tworzeniem muzyki do tej gry, projektowaniem stołów oraz promocją tego sportu. Jest on również zwolennikiem kreatywnej ekspresji wyrażanej poprzez właśnie sport, ale też taniec i muzykę. 

...