pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 2 stycznia 2016 przez użytkownika

Demis Roussos był greckim piosenkarzem. Specjalizuje się w muzyce pop i rocku progresywnym. Roussos najbardziej jest znany z takich przebojów jak: Goodbye My Love Goodbye, Forever and Ever czy My Friends the Wind

Największym przebojem Demisa Roussosa jest utwór "Forever and Ever", gdzie utrzymywał się on na pierwszym miejscu list przebojów w wielu krajach. Śpiewał on tą i wiele innych piosenek, podczas festiwalu w Sopocie w roku 1979, festiwalu w Zgorzelcu i innych w kraju. Ponownie wystąpił na sopockim festiwalu w 2009 roku. 

Piosenka Goodbye My Love Goodbye w wykonaniu Demisa Roussosa:

Demis już jako dziecko uczył się śpiewu, a także gry na, fortepianie, trąbce i gitarze basowej. Zanim sam zaczął śpiewać, występował z takimi zespołami jak m.in.: The Idols, We Five oraz Aphrodite's Child, gdzie współpracował z Vangelisem, gdzie owocem tego była muzyka do filmu "Rydwany ognia"

Demis Roussos występując na koncertach zawsze miał na sobie błyszczące, kolorowe stroje, przeważnie tuniki i buty na obcasie. Był rozpoznawalny dzięki swojej czarnej brodzie i długim czarnym włosom. Znał siedem języków obcych i nagrywał piosenki m.in. po francusku, hiszpańsku, niemiecku i włosku. 

W roku 1975 podczas lotu z Bejrutu do Rzymu, został uprowadzony samolot z Demisem i jego żoną na pokładzie. Piosenkarza z żoną i z ośmioma innymi osobami porywacze wypuścili po czterech dniach. Na podstawie jego opowieści i faktów pokazywanych w telewizji i prasie na całym świecie, powstał film "Oddział Delta"


Urodził się 15 czerwca 1946 roku w Aleksandrii w Egipcie, ale jego rodzice byli Grekami. Był czterokrotnie żonaty: z Monique ma córkę Emily, z Dominique ma syna Cyryla, z Pamelą Smith (Pamela Roussos-Ratiu), z Marie. Demis Roussos zmarł 25 stycznia 2015 roku. Powodem jego śmierci był nowotwór żołądka. 

...