pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 5 stycznia 2016 przez użytkownika

Adam Lambert jest piosenkarzem, autorem tekstów oraz aktorem teatralnym. Po raz pierwszy można było o nim usłyszeć w 2009 roku w amerykańskiej edycji programu rozrywkowego Idol. Tam zajął II miejsce. W tym samym roku nagrał on swój pierwszy album. 

Występował ze swoimi przebojami na wielu festiwalach, m.in. również w Polsce, gdzie gościł 7 razy. Adam Lambert śpiewał:

- na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w ramach trasy koncertowej w 2012 roku, 

- na Eska Music Awards w Szczecinie w 2015 roku, gdzie otrzymał nagrodę Najlepszego Zagranicznego Artysty,

- w Krakowie w ramach trasy koncertowej w 2015 roku,

- w Warszawie w programie The Voice of Poland, jako gość specjalny w 2015 roku,

- w Warszawie w ramach trasy koncertowej w 2016 roku, 

- w Oświęcimiu na Life Festival z zespołem Queen w 2016 roku,

- w Łodzi w ramach trasy koncertowej z zespołem Queen w 2017 roku. 

Adam Lambert jest osobą rozpoznawalną, głównie za sprawą jego oryginalnego ubioru, makijażu i ogólnie wyglądu. Współpracował z wieloma artystami sceny muzycznej jak m.in. z brytyjskim zespołem Queen. Dotychczas (2021 rok) Lambert wydał cztery albumy. 

Poniżej do posłuchania jedna z popularniejszych piosenek artysty pt. Another Lonely Night, która jest drugim singlem jego trzeciego albumu The Original High:


Jeśli chodzi o karierę aktorską Adama Lamberta, to można było zobaczyć go w takich filmach jak np.: Dziesięć przykazań, American Idol, Słodkie kłamstewka, Glee czy Bohemian Rhapsody


- Fragment filmu Glee - 


Urodził się 29 stycznia 1982 roku w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych. Jego matka jest projektantką wnętrz, a ojciec programistą. Adam ma również brata Neila. Od dzieciństwa pasjonował się śpiewem, muzyką, aktorstwem i uwielbiał publiczne występy. 

...