pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 5 stycznia 2016 przez użytkownika

Sia jest australijską piosenkarką soulową, jazzową, popową i downtempową oraz autorką tekstów. 

Urodziła się 18 grudnia 1975 roku w Adelaidze w Australii. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Sia Kate Isobelle Furler. Śpiewa mezzosopranem. Specjalizuje się w muzyce:
-dance-pop,
- soul,
- jazz,
- acid,
- trip hop,
- downtempo,
- indie rock,
- rock alternatywny. 

Jako nastolatka śpiewała z grupą Crisp. Solową karierę piosenkarki rozpoczęła w 1997 roku wydając solowy album pt."OnlySee". W tym samym roku zaśpiewała gościnnie również w serialu Zatoka serc wykonując utwór "How to Breathe". W teledysku do filmu można zobaczyć Się bez peruki, co obecnie jest rzadko spotykane. Sia podczas koncertów zakłada perukę, gdyż boi się ataków paniki, które mogą jej towarzyszyć przed dużą ilością widzów. 

Jej piosenki pojawiały się w wielu filmach i serialach m.in.:
- Sadze Zmierzch - Zaćmienie, 
- Pamiętnikach wampirów
,
- Wielkim Gatby'm,
- Plotkarze,
- Nowych glinach,
- The Get Down,
- Nikicie.

Największy sukces odniosła dzięki singlowi "Chandelier" w 2014 roku. Utwór w wielu krajach znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów oraz był nagradzany m.in. nagrodą Grammy. Zarówno w tym, jak i w innych klipach, zatańczyła gościnnie Maddie Ziegler

Sia znana jest nie tylko z pisania tekstów i śpiewania piosenek. Warto wspomnieć, że jest ona twórczynią mobilnej gry "Bob Job" oraz reżyserką musicalu "Music", który ma mieć premierę w 2019 roku. 

komentarz 26 lutego 2021 przez użytkownika Gość

świetna piosenkarka, specyficzna barwa głosuheart

...