pytanie zadane 11 listopada 2018 w Gry przez użytkownika Gość
W którym miejscu i jak je mogę zdobyć?

1 odpowiedź

odpowiedź 11 listopada 2018 przez użytkownika
edycja 8 kwietnia 2019 przez użytkownika

W grze Baldurs Gate 2: Cienie Amn buty szybkości występują w dwóch miejscach.

buty szybkości w baldurs gate 2

Buty szybkości tak naprawdę w grze, nazywają się "Łapy geparda" i dwukrotnie zwiększają szybkość poruszania się postaci gracza. Nieznacznie zwiększają również liczbę ataków.

łapy geparda w baldurs gate 2

Gdzie możesz zdobyć te buty:

1. Więzienie sfer

Więzienie sfer znajduje się w piwnicy oberży "Pięć Dzbanów" (Dzielnica Mostowa - Athkatla). Aby się do niego dostać należy najpierw odnaleźć i uwolnić NPC - Haer'dalisa, którego misja będzie prowadzić właśnie do Więzienia sfer. Znajdziemy go w kanałach dzielnicy Świątyń, na górze planszy za ukrytymi drzwiami. Będzie go tam więził Mag dla którego musisz wykonać misję, a w zamian dostaniesz niewolnika o imieniu Haer'dalis. W kryjówce ów maga znajduje się klejnot do Więzienia sfer. Gdy już się dostaniesz do tego więzienia, buty szybkości będzie posiadał, jeden z łowców na początku planszy.

2. Czarowięzy

Drugie buty szybkości możesz odnaleźć w lochach Czarowięzów, które otrzymasz w zamian za zebranie 15 mithrilowych monet i wrzuconych do maszyny błazna.

3. Siedziba Złodziei Cienia (Doki)

Trzecie buty posiada Renal Krwawy Skalp, czyli jeden z przywódców Złodziei Cienia. Aby je zdobyć, trzeba go zabić, ale nie jest to takie proste. Tutaj instrukcja, jak to zrobić.
 

W dodatku do dwójki, czyli Baldurs Gate 2: Tron Bhaala, występują też 3 pary butów szybkości.

1. Pierwsza plansza dodatku

Już na samym początku gry buty będzie miała Illasera Szybka (jedna z potężnej piątki dzieci Bhaala), która będzie je miała na sobie.

2. Saradush (2 pary)

Jedne są do kupienia w sklepie z rzeczami magicznymi - Archiwum Wiedzy Tajemnej. Drugą parę natomiast posiada w sprzedaży szynkarz w jedynej w mieście tawernie.


W sumie w całej grze z dodatkiem możemy zebrać maksymalnie 6 butów szybkości, dzięki czemu możemy wyposażyć w nie prawie całą drużynę. Jeśli główny gracz będzie mnichem (który na wysokich poziomach porusza się jakby miał buty szybkości), to właściwie całą drużyną, będziemy mogli poruszać się dużo szybciej.

komentarz 1 kwietnia 2019 przez użytkownika Gość
jest 6 par butów, 6 pare ma renal krwawy skalp tylko trzeba go zabic albo mu je ukrasc
komentarz 14 listopada 2020 przez użytkownika Gość
O dzięki, ale tych butów i renala sie nie spodziewałem
...