pytanie zadane 8 listopada 2018 w Internet przez użytkownika Gość

W pewnym portalu przy formularzu nie wyświetla mi się captcha obrazkowa, tylko zamiast tego okna z obrazkami do zaznaczenie wyskakuje błąd:

Spróbuj ponownie później

Twój komputer albo Twoja sieć może wysyłać automatyczne zapytania. Aby chronić użytkowników, nie możemy obecnie przetworzyć Twojej prośby. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie pomocy.

 błąd captcha zamiast obrazków

A powinny się włączyć te obrazki do zaznaczania. Fakt, że wcześniej wprowadzałem trochę błędnie te obrazki i mi jakoś dziwnie znikały i po tym włączył mi się powyższy komunikat.

Czy można to jakoś zlikwidować, bo przez to nie mogę wysłać formularza?

1 odpowiedź

odpowiedź 8 listopada 2018 przez użytkownika
edycja 23 czerwca 2019 przez użytkownika

Powyższy błąd w captcha obrazkowym może wyskakiwać z wielu powodów, chociaż najczęstszym jest właśnie wielokrotne złe zaznaczanie obrazów niezgodne z instrukcją.

Po kilku (kilkunastu) złych wyborach, zaczynają się wyświetlać obrazki słabszej jakości, tak jakby z "kaszą"

captcha obrazki słabej jakości za kaszą

a po ich kliknięciu, obrazek zamiast się się zaznaczyć, po prostu znika

znikający obrazek captcha

natomiast na jego miejscu pojawia się kolejny obrazek. To nie jest żaden błąd, tylko tak jakby kolejny poziom zabezpieczeń przed robotami sieciowymi. Aby to przejść, należy zaznaczać wedle instrukcji, do momentu jej wypełnienia, zaznaczając nawet nowe wyskakujące obrazki, jeśli spełniają kryteria.

No ale jeśli włączy nam się blokada, tak jak na pierwszym obrazku, można spróbować wykonać pewne kroki, aby przywrócić prawidłowe captcha.

1. Przeskanuj antywirusem swój komputer, czy czasem nie jest zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem, które generuje szkodliwe zapytania w sieci.

2. Usuń wszystkie pliki tymczasowe przeglądarki internetowej (cache, pliki cookies, historię itd.) i następnie wejdź na stronie, w której jest zabezpieczenie captcha. Teraz powinno się wyświetlać prawidłowo. Ewentualnie wejdź na stronę w trybie incognito przeglądarki.

3. Możesz również zmienić IP swojego komputera (jeśli masz taką możliwość), chociaż algorytm captcha nie korzysta tylko z IP przy nakładaniu blokady. Najpierw sprawdź jakie masz IP komputera.

4. Jeśli powyższe działania nie przyniosą rezultatu, to niestety trzeba odczekać kilka godzin, aby blokada została zdjęta z captcha.

komentarz 28 października 2019 przez użytkownika Gość
Pomoglo! Tez mialem te dziwne slabej jakosci obrazki,ktore znikaly jak klikalem. Przez to zupelnie sobie zablokowalem mozliwosc zalogowania sie do serwisu. Tylko szkoda ze przy tym captcha nie ma wytlumaczenia i trzeba szukac przyczyny w necie.
komentarz 25 listopada 2019 przez użytkownika Gość
Wreszcie się udało, bo już myślałem że nigdy tej captchy nie przejde. Pomyliłem się tylko dwa razy na samym początku i już mi zaczęło utrudniać dając dziwne zadania. Dzięki.
komentarz 11 stycznia 2020 przez użytkownika Gość
Dzięki. Ten obrazkowy captcha od google może i fajnie zabezpiecza strony przez botami i na pewno łatwiej się go wypełnia niż te kiedyś krzywe znaki, ale z tymi znikajacymi obrazkami w życiu bym nie doszedł jak to rozwiązać :D

Za dużo źle odpowiadałem i zaczęły mi znikać, a nigdzie nie ma oficjalnej instrukcji jak to zrobić.
komentarz 6 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Dzięki, też miałem problem z captcha ale dzieki wam udało mi się go rozwiazac
komentarz 24 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
Nawet jeśli pojawią się takie utrudnienia to i tak ten mechanizm jest o niebo lepsze niż jakieś przepisywanie nieczytelnych znaków z obrazka.
komentarz 24 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
Czasami jest też taka sytuacja, że gdy się pomylę przy zgadywaniu obrazków z captcha, to potem muszę ze dwa lub trzy razy prawidłowo zaznaczyć obrazki, wtedy mi przepuści. Pewnie system musi się dodatkowo upewnić, że nie jestem botem.
komentarz 16 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Ten nowy obrazkowy captcha od google i tak jest lepszy niz ten pierwszy z niewyraznymi literami.
...