pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 6 stycznia 2016 przez użytkownika

Program "Rolnik szuka żony" jest coraz bardziej popularny wśród społeczeństwa. Więcej osób go ogląda, ale i też więcej się do niego zgłasza, nie tylko rolników, ale również kandydatów na żonę, bądź męża. Program od samego początku prowadzi dziennikarka i prezenterka Marta Manowska. Emitowany jest on w TVP1. Celem programu jest poszukiwanie partnera lub partnerki dla rolnika/rolniczki. 

Dotychczas na antenie TVP1 emitowanych było pięć edycji programu. Poniżej wypiszę kto wystąpił w poszczególnych edycjach, jeśli chodzi o rolników bądź rolniczki. 

Edycja I

1. Adam - Pasieczniki Duże - sołtys, artysta muzyk, którego przeboje możemy słuchać na YT.

2. Paweł - Braniewo - poznał żonę Martynę dzięki programowi; mają syna Stasia, poza tym jeszcze jednego chłopca, które jest dzieckiem Martyny z pierwszego małżeństwa.

3. Grzegorz - Kłodzko

4. Stanisław - Dolny Śląsk

5. Zbigniew - Tuchlinko


Edycja II

1. Anna - Zalesie - właścicielka "Łowiska U Ani". Ma synka. 

2. Robert - Piski - rolnik, który ożenił się z kandydatką zgłaszającą się do programu Agnieszką; mają syna Tomasza. Robert jest ochotnikiem w straży pożarnej, lubi podróżować i jeździć konno. 

3. Rafał  - Jabłonowo - gra na akordeonie, gitarze i harmonijce. Pasjonuje się motoryzacją. 

4. Grzegorz - Uniejowice - rolnik, który ożenił się z kandydatką zgłaszającą się do programu Anną; mają syna Jasia i wkrótce będą mieć córeczkę; wspólnie prowadzą gospodarstwo, ale również kanały na YT: "Bardowscy" i "Ania Bardowska".

5. Eugeniusz - Studzieniec - prowadzi ekologiczne gospodarstwo. 


Edycja III

1. Monika - Obory - pasjonatka jazdy konno. Jest wegetarianką i prowadzi salon spa dla zwierząt oraz agroturystykę. 

2. Szymon - Kierzków - rolnik, który ożenił się z kandydatką zgłaszającą się do programu Agnieszką, która zgłosiła się pierwotnie do innego kandydata z tej edycji Łukasza, jednak nie została przez niego wybrana. Leśnik i rolnik hodujący bydło. 

3. Zbigniew - Krowica - zajmuje się rolnictwem i pszczelarstwem. Ma dzieci. Interesuje się myślistwem. 

4. Łukasz - Mlewo - jego żoną została prowadząca program Marta Manowska. Lubi podróżować. 

5. Marek - Knopino - prowadzi obecnie z żoną Julią gospodarstwo agroturystyczne AgroJelonki. Ma dwoje dzieci: syna i córkę. 


Edycja IV

1. Karol - Serokomla - rolnik, który poznał kandydatkę na żonę Jagodę dzięki programowi, ale prawdopodobnie już nie są razem. Uwielbia kwiaty. 

2. Małgorzata - rolniczka, która wyszła za mąż za kandydata zgłaszającego się do programu Pawła; mają syna Ryszarda.

3. Zbigniew - Sumin

4. Piotr - Krasny - rolnik, który ożenił się z kandydatką zgłaszającą się do programu Kasią; mają syna Aleksa. Interesuje się wojskiem, historią, należy do grupy rekonstrukcji historycznej w swojej miejscowości, jest kolekcjonerem starych wojskowych pamiątek. Lubi ćwiczenia na siłowni. 

5. Mikołaj - Mielnik - prowadzi "Winnicę Korol", znalazł żonę dzięki programowi.


Edycja V

1. Marek - Żydów - poza pracą w gospodarstwie lubi sport, szczególnie koszykówkę i grę w ping-ponga. 

2. Łukasz - Szczytno - rolnik, który ożenił się z kandydatką zgłaszającą się do programu Agatą, z którą już prawdopodobnie nie jest; z pierwszego małżeństwa Łukasz ma dwójkę dzieci.

3. Krzysztof - Osówiec

4. Jan - Brzeziny - jest rolnikiem uwielbiającym konie oraz prowadzącym małą żwirownię. Hoduje też owce, kozy oraz gołębie. Z poprzednich związków ma on trójkę dzieci.

5. Grzegorz - Augustów - dzięki programowi poznał kandydatkę na żonę Dorotę, z którą już nie jest.Obecnie jego wybranką, z którą się zaręczył jest Gabriela. 


Edycja VI

1. Seweryn - Słubice - ma 70 hektarowe gospodarstwo, kiedyś był piłkarzem Polonii Słubice. 

2. Adrian - Podlesice - geodeta, pasjonujący się kwiatami oraz fotografią, prócz zajmowania się rolnictwem Adrian zajmuje się też fotografią, czego owocem jest m.in. strona internetowa

3. Jakub - Szczepankowo - zajmuje się gospodarstwem o powierzchni 250 hektarów, w którym to pomaga mu ojciec, który zawodowo pełni rolę burmistrza miasta Ostroróg. Razem prowadzą fermę prosiąt. Jakub lubi też podróżować po świecie. 

4. Sławomir - Gliznowo - strażak zawodowy, zajmujący się również pszczelarstwem.

5. Waldemar - Domaniów - agent ubezpieczeniowy, organista; ma dwoje dzieci: syna Piotra i córkę Olę. Lubi podróżować po świecie. 


Edycja VII

1. Magdalena - Śmiardowo Krajeńskie - interesuje się kosmetologią i jazdą na motorach

2. Józef - Tarzymiechy Trzecie - wdowiec, emerytowany policjant, pasjonat uli i jazdy na rowerze

3. Dawid - Będzieszyn - prowadzi ekologiczne gospodarstwo

4. Paweł - Piaseczna - prowadzi hodowlę szkockich krów wysokogórskich

5. Maciej - Chlebowo - kończy doktorat z rolnictwa

...