pytanie zadane 26 października 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 26 października 2018 przez użytkownika

Woskowina uszna to naturalna uszna wydzielina produkowana przez gruczoły uszne. Chroni przewód słuchowy przed bakteriami. Zazwyczaj się wykrusza i wypada samoistnie, ale czasem ucho od jej nadmiaru się po prostu zatyka. Problem zatykania się uszu dotyka zazwyczaj osób dorosłych i starszych, gdyż wówczas ucho produkuje jej większą ilość. 

Nie należy używać patyczków higienicznych do czyszczenie ucha, gdyż w ten sposób uklepujemy woskowinę uszną i bardziej je zatykamy! Taki czop podczas kąpieli nasiąka wodą, robi się większy i powoduje ból, który może prowadzić nawet do stanu zapalnego. 

Ucho najlepiej jest myć po prostu palcem zwilżonym lub rogiem ręcznika również zwilżonym, po czym osuszamy je suchym ręcznikiem. 

Ucho może też czyścić się samo przy użyciu gliceryny farmaceutycznej lub specjalnych kropli do higieny uszu z apteki. Wówczas wpuszczamy do ucha 2-3 krople, trzymamy przechyloną głowę, po czym po minucie ja prostujemy. Takie zabieg wykonujemy codziennie wieczorem po dokładnym oczyszczeniu uszu/ucha. 

...