seohost

1 odpowiedź

odpowiedź 26 października 2018 przez użytkownika

W internecie jest sporo artykułów w których wymienione są sieci handlowe z polskim kapitałem. Niestety nie są  zbyt aktualne (np. sieć została przejęta przez zagraniczną firmę) lub pełne. Dlatego postanowiłem zebrać wszystko w całość i stworzyć kompletną listę polskich spożywczych sieci handlowych.

polskie sieci handlowe

Polskie sieci handlowe:

Dino
Społem
POLOmarket
Piotr i Paweł
Grupa Specjał (Nasz Sklep, Delikatesy Premium)
Chata Polska
Topaz
LD Holding S.A. (Sieć 34, Livio, eLDe)
PGS (Top Market, Minuta 8, Delicia)
Livio
Arhelan
Chorten
Eko
Twój Market
Sano
Wizan
Frac
Sedal
Słoneczko
Nasz Sklep
Gama
CEZAR Delikatesy
MALINKA Market
Cho no tu
Zielony koszyk
Api

Na pierwszych miejscach znajdują się sieci z największą ilością lokalizacji sklepów. Na końcu mniejsze sieci, działające lokalnie (np. kilka województw), ale posiadające znaczącą ilość sklepów.

Lista wydaje się dość długa, ale niestety nie ma w niej największych sieci handlowych w Polsce. Te należą do zagranicznego kapitału. Według szacunków z różnych źródeł, polskie sieci handlowe posiadają ok. 11% krajowego rynku - co jest bardzo słabym wynikiem

A może jest jeszcze jakaś znacząca sieć handlowa, której nie umieściliśmy na liście? Jeśli tak to piszcie w komentarzach.

komentarz 26 października 2018 przez użytkownika anonimowy
Piotr i Pawel zostal sprzedany dla Jeromino
komentarz 26 października 2018 przez użytkownika
Sprzedali tylko część sklepów. Natomiast pozostała część przedsiębiorstwa jest w restrukturyzacji. Zobaczymy co dalej będzie się działo z tą siecią. Miejmy najedzie, że jednak pozostanie w polskich rękach.
komentarz 27 października 2018 przez użytkownika anonimowy
A Lewiatan nie polski czasem ?  I jeszcze Api
komentarz 28 października 2018 przez użytkownika

A Lewiatan nie polski czasem ?  I jeszcze Api

 Z Lewiatanem jest o tyle problem, że centrala (Lewiatan Holding S.A.) została w większości przejęta przez portugalskie Eurocash. Ale część mniejszych spółek, które mogą również używać tej marki pozostało w polskich rękach. Przykładem jest tutaj Lewiatan Małopolska, który jest spółką w całości polską.
Drugą sprawą jest to, że sklepy z logiem Lewiatan, to w dużej większości fanczyza, czyli fizycznie właścicielami tych sklepów są lokalni właściciele.

Dlatego w póki co, nie dopisuje Lewiatana do tej listy.

komentarz 2 maja 2019 przez użytkownika anonimowy
Mila nie jest polska
komentarz 2 maja 2019 przez użytkownika

Mila nie jest polska

Rzeczywiście już nie jest polska. W takim razie usuwamy z listy i dziękujemy za czujność :) 

komentarz 9 stycznia 2020 przez użytkownika anonimowy

Mi niedaleko domu pobudowali Dino i muszę powiedzieć że świetny market. ceny mają porównywalne jak w Biedronce a nawet niektóre rzeczy tańsze. Duży wybór, więc co mi szukać gdzie indziej.  A jak się teraz dowiaduje jest polską firmą to tym miłej na sercu mi tam robić zakupyheart

komentarz 17 marca 2021 przez użytkownika anonimowy
Dino niedawno obok mnie pobudowali i nie dziwie się że tak się sieć rozrasta, bo naprawdę mają dobre ceny. W sumie już nie chodzę do stonki, bo mam bliżej i w sumie w podonych cenach towarów. A jak jest to polskich sklep i tym bardziej jest mi miło.
...