pytanie zadane 24 października 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 24 października 2018 przez użytkownika

Peeling na ciało są bardzo dobre dla naszej skóry, ponieważ złuszczają martwy naskórek i pomagają skórze lepiej funkcjonować. Jest kilka rodzajów peelingu:

1. Mechaniczny - może być drobnoziarnisty lub gruboziarnisty i zazwyczaj zawiera zmielone pestki brzoskwiń, łupiny orzechów lub syntetyczne granulki. Nakłada się go na wilgotną skórę (normalną, mieszaną lub tłustą).

2. Enzymatyczny - ma delikatne działanie i zawiera enzymy z owoców np. z papai (które się głównie spożywa). Działa na zrogowaciałe naskórki. Nakłada się go na suchą skórę (naczynkowa, wrażliwa), po czym zmywa. 

3. Gommage - z mielonymi ziarnami zbóż. Taki peeling po zaschnięciu ściera się palcami np. z twarzy (każda cera, prócz wrażliwej i naczynkowej).

4. Peel-off - to rodzaj galaretki, która po zaschnięciu tworzy błonkę/skórę na twarzy, którą się po prostu ściąga (każda skóra, prócz suchej). 

5. Kwasowe - czyli peelingi z kwasami (glikolowym, cytrynowym, mlekowym, salicylowym). Są one mocniejsze. Do każdej skóry, ale wrażliwa może być niekiedy podrażniona. 

Peeling można przygotować samodzielnie również w domowym zaciszu. Wystarczy kilka składników, parę minut i domowe spa gotowe. W domu peeling można przygotować na bazie:

- owsa - pół szklanki płatków owsianych zalewa się wrzątkiem i studzi, po czym lekko masuje się nim twarz, na koniec spłukuje wodą (cera wrażliwa),

- żurawiny - 1/4 szklanki żurawiny (suszoną zalewa się wrzątkiem i studzi, zaś mrożoną trzeba rozmrozić), potem całość się miksuje i dodaje 2 łyżki otrąb, nakłada się na skórę i potem spłukuje (cera tłusta),

- kawy - 2 łyżki zmielonej kawy miesza się z żelem pod prysznic i masuje się skórę okrężnymi ruchami, a potem dokładnie spłukuje wodą (do całego ciała). 

...