pytanie zadane 17 października 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 17 października 2018 przez użytkownika

Sypialnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. W końcu na spaniu spędzamy prawie 1/3 swojego życia. Dlatego musi ona być z dala od wejścia do mieszkania i by znajdowały się w niej kolory odpowiadające naszej osobowości i takie które lubimy. W poniższej tabeli wymienię niektóre kolory oraz to czemu one odpowiadają. 

Niebieski świeżość, chłód
Biały czystość
Zielony spokój
Beż/pomarańcz ciepło, przytulność

Prócz kolorów, liczą się też okna, które lepiej jak są zwrócone na wschód. wtedy sypialnia nie nagrzeje się nam tak bardzo, zwłaszcza w letnie dni, a i w nocy mamy nieco chłodniej. Jak okna, to i zasłony. Wybierzmy takie, które dobrze odetną światło słoneczne i zaciemnią tym samym całe pomieszczenie. 

Ale te wszystkie rzeczy nie są tak ważne w sypialni, jak główny jego mebel, czyli łóżko. Dobrze jak jest wykonane z naturalnych materiałów, wówczas będzie solidne i trwałe. Dobierzmy do niego elastyczny materac odciążający nasze kręgi. Tak samo jak łóżko, również i pościel niech będzie wykonana z naturalnych materiałów. Na wrażenie przytulności przyda się leż lampa o miękkim, przytulnym świetle, nie za mocnym. 

...