seohost
pytanie zadane 9 października 2018 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 9 października 2018 przez użytkownika

Najlepiej, gdy dziecko będzie ubrane w wygodne ubrania, co nie oznacza, że nie mają one być eleganckie czy też ładne. Obecnie na rynku odzieżowym jest tak wielki wybór dziecięcych ubrań, że nie będzie problemu, by zakupić coś co będzie się podobało nam i dzieciom. 

Dziecko powinno mieć w swoje garderobie, ubranie, które jest bardziej eleganckie i będzie pasowało na różne, duże uroczystości szkolne czy przedszkolne jak np. apel czy święta państwowe. 

Na co dzień natomiast takie ubrania się nie będą przydawały i warto by zarówno dziewczynka ja i chłopiec miały bluzę, wygodne spodnie i buty. Są to ubrania praktyczne, pasują i chłopcom i dziewczynkom, bez względu na wiek i nigdy ich w szafie za mało. 

Jeśli chodzi o bluzy, to dobre są takie, które mają kaptur. Przydaje się on podczas spacerów lub gdy dziecko idzie do szkoły a jest chłodno. Wówczas może go założyć zamiast czapki, której dzieci nie lubią i łatwo ją zgubić, a poza tym często ściąga się ona z uszu. Ponadto bluza dobrze jak ma szybkie zapięcie, czyli suwak, najlepiej jak będzie duży (wówczas łatwiej go zapiąć). Jeszcze jedna, ale najważniejsza sprawa "bluzowa", bluza musi być wykonana z miękkiego materiału, najlepiej jak w składzie będzie miała bawełnę. Bluzy pasują i dla przedszkolaka i dla nastolatka. 

Spodnie to druga bardzo istotna sprawa, która też pasuje wszystkim dzieciom. Najpopularniejsze są dżinsy, ale dobrze jeśli mają w składzie też strecz, który będzie rozciągliwy i sprawi, że wygodniej będzie się w nich chodziło. Przy spodniach ważny jest też pas, gdzie dobrze jak jest gumka (zwłaszcza dla młodszych dzieci) lub sznurek ze ściągaczem zamiast tradycyjnego paska. Spodnie dla dziecka warto kupować o 5 cm dłuższe, ponieważ będą wygodniejsze, nawet jak się podwiną i starczą na dłuższy czas (jak wiemy dzieci szybko rosną). Dodatkowo dla małych dzieci można naszyć łatki na kolana lub kupić już gotowe spodnie z naszytymi łatkami, gdyż te miejsca najszybciej się przetrą.  

Ostatnim elementem garderoby są buty. Buty najlepiej również z naturalnych materiałów, jak len czy bawełna, zaś na przejście najlepiej skórzane. W takich butach noga dziecka nie będzie się pociła. Młodszym dzieciom wybierajmy buty z profilowaną wkładką lub kupmy ją oddzielnie. Będzie ona dbała o wygodę i zdrowie stóp najmłodszych. Buty dobrze jak są wiązane, gdyż wówczas utrzymują idealnie stopę, ale wiadomo, że małe dzieci nie lubią i często jeszcze nie potrafią wiązać butów. Dlatego też dla nich lepsze będą te na rzepy lub takie ze sznurówkami wiązanymi na stałe. Na koniec warto też zwrócić uwagę na podeszwę, która dobrze jak będzie miała dobrą przyczepność. 

...