pytanie zadane 7 października 2018 w Gry przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 20 października 2018 przez użytkownika

Baldur's Gate Enhanced Edition jest po prostu odświeżoną wersją klasycznego Baldurs Gate 1 + dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Modernizacją gry zajęło się studio Beamdog. 

Oczywiście poza oryginalną częścią gry, dodaje również kilka nowych rzeczy. Przede wszystkim gra została dostosowana do najnowszych systemów operacyjnych. Będziesz spokojnie mógł sobie zagrać w Baldura na Windows 10 64bit, i to na wyższych rozdzielczościach. Wyraźną zmianą jest też odświeżony interfejs użytkownika, podobny bardziej do Baldura "dwójki".

Co nowego w grze:

1) Trzy Nowe NPC (przyłączalne postacie):

  • Neera the Wild Mag - dziki mag, spotykamy ją w Bergoście
  • Rasaad yn Bashir - mnich, spotykamy go w Nashkel
  • Dorn Il-Khan - czarny strażnik, początkowo spotykamy go w gospodzie Pod Pomocną Dłonią, ale przyłączyć się chce do nas dopiero przy przejściu z planszy Nashkel do kopalni

2) Nowa przygoda "The Black Pits" (pol. Kręgi Podmroku) - jest to nowa oddzielna przygoda w którą możesz zagrać poza główną fabułą. Niestety nie posiada ona zbyt wiele nowych lokacji. Jest to po prostu arena walk gdzieś w Podmroku. Zostajesz uwięziony w jakimś kompleksie przez drowa o imieniu Baeloth, który organizuje walki gladiatorów. A więc czeka Cię 15 walk z różnymi przeciwnikami plus jedna finałowa z wyżej wspomnianym drowem. Nie ma tu zbyt wiele miejsc do zwiedzania.

3) Nowe zestawy głosów gracza

4) Ulepszone wsparcie rozgrywki wieloosobowe

5) ponad 400 pomniejszych usprawnień w grze

komentarz 14 listopada 2020 przez użytkownika Gość
Zagrałem w EE i w sumie normalnie nie ma zbyt dużo zmian, przynajmniej ja nie zauważyłem. Największe i nowe rzeczy (plansze, wrogowie, przedmioty) są gdy przyłączymy do swojej drużyny nowych NPC.
komentarz 19 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Według mnie wersja we jest zbyt zbudowana. Na szczęście jak ktoś kupił grę na gogu to poza wersja we dają również licencję na oryginalną wersję gry. I można sobie pograc w normalna wersję.
komentarz 6 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Chyba najlepsza zmiana to zwiekszenie rozdzielczosci gry juz postacie nie sa tak wielkie i nie widac pikselozy
...