pytanie zadane 5 października 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 5 października 2018 przez użytkownika

Każda zakupiona pralka powinna posiadać instrukcję obsługi, natomiast jeśli jej nie lub kupiliście ją od kogoś i tej instrukcji brakuje, to poniżej opiszę jak należy o nią dbać, by cieszyć się nią jak najdłużej. 

Pralka, czyli jak wiadomo urządzenie służące do prania ubrań, a jak pranie to również środki piorące. Nie zależnie jakie one będą muszą być przeznaczone do prania w pralce automatycznej. Dlatego nie wolno używać innych środków piorących, a już na pewno takich, które zawierają rozpuszczalniki! Wówczas elementy pralki mogą ulec uszkodzeniu lub nawet wydzielać trujące gazy czy wybuchnąć. 

Robiąc pranie należy wyjąć z kieszeni ubrań wszelkie elementy, które mogłyby dostać się do wnętrza pralki. Dlatego też należy zapinać guziki i zasuwać suwaki przy ubraniach zanim zaczniemy prać!Jeśli pierzemy jakieś małe elementy np. paski to najlepiej włożyć je do worka na pranie i dopiero umieścić w bębnie pralki. I co najważniejsze nie wkładamy do bębna pralki więcej ubrań, niż pozwala na to załadunek. 

Na pralce nie należy też stawiać płynów, by nie zalać panelu sterującego pracą pralki automatycznej. Tym samym nie kładziemy na niej również świeżo wypranego prania, które jeszcze jest wilgotne. 

Bezpieczeństwo nas, ale też dzieci jest najważniejsze i w związku z tym nie powinny one (jak i my) dotykać drzwi oraz okna pralki podczas prania, gdyż mogą się one poparzyć (elementy te są podczas prania gorące). 

Pralkę ogólnie po przywiezieniu do domu, należy podłączyć do zaworu z wodą, ale też wypoziomować, by się nie ruszała, nie bujała. Potem należy odczekać 3 godziny i dopiero włączyć. 

...