pytanie zadane 4 października 2018 w Różne przez użytkownika

zabawki zamrożone w lodzie

1 odpowiedź

odpowiedź 4 października 2018 przez użytkownika

Ta zabawka stanowi nie lada radość dla dzieci, zarówno w jej robieniu, jak i w późniejszym "psuciu". Ćwiczy motorykę małą, ale również spostrzegawczość, cierpliwość i dążenie do celu. Poza tym pokazuje dziecku jak można zrobić zabawkę, praktycznie z niczego lub z tego co mamy pod ręką i świetnie się bawić, czyli uczy też kreatywności. Tak więc do roboty.

Do plastikowego bądź silikonowego naczynia wrzucamy wybrane przez dziecko lub razem z nim małe zabawki. My użyliśmy takich z jajek niespodzianek. Następnie całość zalewamy wodą i wstawiamy na dobę do zamrażalnika. Na drugi dzień zaczynamy zabawę. Wyjmujemy zabawki uwięzione w lodzie z formy, umieszczamy je w dużej misce lub na tacy, a następnie za pomocą narzędzi różnych próbujemy wyjąć zabawki z lodu. My próbowaliśmy za pomocą drewnianych narzędzie, które później zmieniliśmy na takie normalne, czyli dla dorosłych :) Ale próbowaliśmy też za pomocą suszarki, gdzie wspólnie z dzieckiem obserwowaliśmy topiący się pod wpływem ciepła lód (tu należy być ostrożnym!). 

kucie lodu za pomocą narzędzi zabawa lodowa

topienie lodu suszarką

komentarz 16 marca 2021 przez użytkownika Gość
Świetny patent na upały, dzieciaki mają zabawę i przy okazji się chłodzą. Do tego dzieci lubią się babrać w wodzie, której po stopieniu trochę będzie ;)

Muszę swoim zrobić w tym roku w wakacje jak będą gorączki.
...