pytanie zadane 23 września 2018 w Informatyka przez użytkownika Gość
Chciałbym skopiować jedno zdjęcie z pliku PDF, które następnie chciałbym wkleić do pliku tekstowego word. W jaki sposób mogę to zrobić? Najlepiej bez instalacji dodatkowego oprogramowania.

1 odpowiedź

odpowiedź 23 września 2018 przez użytkownika

Jeśli chcesz skopiować zdjęcie z pliku pdf (lub jakiś fragment tekstu), możesz to w prosty i szybki sposób uczynić z poziomu programu Adobe Acrobat Reader DC.

Wystarczy że zaznaczysz interesujące Cię zdjęcie (lub jego fragment) lewym przyciskiem myszy. Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz jedyną opcję Kopiuj obraz, tak jak to jest pokazane na poniższym screenie:

kopiowanie zdjęcie z pliku pdf

Zdjęcie skopiowało się do schowka podręcznego systemu operacyjnego. Teraz wystarczy otworzyć plik do którego chcesz wkleić dany obraz. W twoim przypadku jest to plik tekstowy .doc w Wordzie. Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy w miejscu w którym chciałbyś wkleić obraz z pliku pdf i klikasz opcję Wklej

wklejanie obrazu z pliku pdf do worda

Zdjęcie oczywiście można skopiować też, do innych programów np. graficznych typu Paint.

komentarz 26 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Jeśli to nie zadziała w Adobe reader to można zrobić to poprzez klawisz print screen. Robimy zrzut  ekranu otwartego pliku ze zdjęciem i potem to wszystko wklejamy np. do painta i wycinamy wszystko w około zostawiając zdjęcie które mnie interesuje.
komentarz 3 listopada 2022 przez użytkownika Gość
Dzięki udało się!

z worda to wiedziała jak skopiować zdjęcie ale z pdfa już nie jest tak prosto jak sie wydaje
...