seohost
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 11 stycznia 2016 przez użytkownika

Film Chemia opowiada o życiu i zmaganiu się z chorobą nowotworową Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak'n Roll. Wygraj Życie

Film ten nakręcono na podstawie jej życia w 2015 roku. Opowiada on o uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O chorobie i o wielkiej miłości. W rolę Magdaleny Prokopowicz wcieliła się aktorka Agnieszka Żulewska. Oficjalny trailer filmu 'Chemia':

Tytuł filmu oddaje nie tylko chemię jako chemioterapię, ale również chemię jako coś co łączy dwoje ludzi, coś co czują do siebie. 


Magdalena Prokopowicz urodziła się 2 listopada 1977 roku. Była żoną Bartosza Prokopowicza - operatora filmowego. Mając 27 lat dowiedziała się, że ma raka piersi. Podczas walki ze swoją chorobą zdarzyło się wiele w jej życiu, m.in. urodziła syna Leona oraz założyła Fundację Rak'n Roll. Wygraj Życie. Swoją walkę z chorobą Magdalena nagrała i wyemitowała w filmie dokumentalnym pt. Magda, miłość i rak

Magda walczyła 8 lat z chorobą nowotworową, której niestety nie wygrała. Zmarła w marcu 2012 roku, zostawiając swojego męża oraz pięcioletniego wówczas syna. Pochowano ją na cmentarzu w podwarszawskich Pyrach. 

komentarz 14 stycznia 2020 przez użytkownika anonimowy

Film bardzo smutny, bo o nieuleczalnej chorobie i umieraniusad

Ale fajnie że bohaterka filmu coś po sobie zostawila na tym świecie poza rodziną - fundację.

...