pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Filmy i seriale przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 11 stycznia 2016 przez użytkownika

Film Chemia opowiada o życiu i zmaganiu się z chorobą nowotworową Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak'n Roll. Wygraj Życie

Film ten nakręcono na podstawie jej życia w 2015 roku. Opowiada on o uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O chorobie i o wielkiej miłości. W rolę Magdaleny Prokopowicz wcieliła się aktorka Agnieszka Żulewska.

Tytuł filmu oddaje nie tylko chemię jako chemioterapię, ale również chemię jako coś co łączy dwoje ludzi, coś co czują do siebie. 


Magdalena Prokopowicz urodziła się 2 listopada 1977 roku. Była żoną Bartosza Prokopowicza - operatora filmowego. Mając 27 lat dowiedziała się, że ma raka piersi. Podczas walki ze swoją chorobą zdarzyło się wiele w jej życiu, m.in. urodziła syna Leona oraz założyła Fundację Rak'n Roll. Wygraj Życie. Swoją walkę z chorobą Magdalena nagrała i wyemitowała w filmie dokumentalnym pt. Magda, miłość i rak

Magda walczyła 8 lat z chorobą nowotworową, której niestety nie wygrała. Zmarła w marcu 2012 roku, zostawiając swojego męża oraz pięcioletniego wówczas syna. Pochowano ją na cmentarzu w podwarszawskich Pyrach. 

komentarz 14 stycznia 2020 przez użytkownika Gość

Film bardzo smutny, bo o nieuleczalnej chorobie i umieraniusad

Ale fajnie że bohaterka filmu coś po sobie zostawila na tym świecie poza rodziną - fundację.

...