pytanie zadane 8 sierpnia 2015 w Różne przez użytkownika Gość
Jak wykorzystać stare, porysowane płyty CD?

1 odpowiedź

odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez użytkownika

* Ze starych płyt CD można zrobić np. rybkę. W tym celu nakleja się płytę CD na kartkę papieru, dorysowuje z przodu dzióbek, a z tyłu ogonek i rybka gotowa. 

* Płyty CD można wykorzystać jako podkładki pod kubek czy szklankę. 

* Starą płytę CD można wykorzystać również do zrobienia palety malarskiej do farb dla dzieci. W tym celu należy przygotować jeszcze nakrętki po napojach i mocny klej (na gorąco lub kropelkę). Nakrętki wystarczy przykleić do płyty CD, chwilę odczekać, aż całość się utwardzi i gotowe. 

paleta malarska zrobiona z płyty i nakrętek

Paleta do farb z CD gotowa. Teraz można już wlać odpowiednie kolory farb i brać się za malowanie. 

* Płyty CD można wykorzystać jako odstraszacz przed ptakami. W tym celu wystarczy zawiesić za pomocą sznurka na drzewie owocowym np. na czereśni lub wiśni, żeby odbijające się w nich światło od promieni słonecznych, skutecznie odstraszało szpaki i inne ptaki, które lubią jeść owoce. 

* Można też razem z dziećmi puszczać zajączki na ścianie. Płytę trzeba ustawić tak, żeby promienie słońca padały na nią i odbijały się na ścianie bądź suficie. Dziecko może gonić uciekającego zajączka swoją płytą, może też nazywać przedmioty, które wskazuje podświetlony zajączek (młodsze dzieci po polsku, a starsze np. po angielsku). 

komentarz 29 października 2021 przez użytkownika Gość
Fajna sprawa tak dać płyta CD lub DVD drugie życie. Chociaż dobrze że teraz się ich mało używa w porównaniu do kiedyś. Szkoda było plastików.
...