pytanie zadane 12 sierpnia 2018 w Informatyka przez użytkownika Gość

Gdzie mogę sprawdzić jaką mam zainstalowaną wersję systemu Windows 10? Chodzi mi o wersję, która się zmienia po instalacji konkretnego większego pakietu aktualizacji i jest oznaczana czterocyfrową liczbą. Muszę zainstalować aplikację, ale są w różne w zależności od zainstalowanych aktualizacji/wersji systemu.

1 odpowiedź

odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez użytkownika

Rzeczywiście numer wersji systemu Windows 10 zmienia się co każdą większą aktualizacją. Dzieje się tak dlatego, że aktualizacje dodają sporo poprawek błędów i łatek optymalizacyjnych, przez to sama konstrukcja systemu nieznacznie się zmienia po instalacji aktualizacji, więc siłą rzeczy musi to być odzwierciedlone w numerze wersji systemu.

Aby sprawdzić jaką masz wersję windowsa wchodzisz koleno

Menu Start -> ikonkę Ustawienia -> System i na samym dole wybierasz Informacje

sprawdzanie wersji sytemu windows 10

Poza numerem wersji systemu, są tu informacje o dacie instalacji aktualizacji i kompilacji systemu operacyjnego Windows 10.

Można również użyć innego poradnika o sprawdzaniu daty instalacji systemu, gdzie używając programu systemowego systeminfo.exe, otrzymamy informację o wersji systemu nawet bardziej dokładną, niż z powyższego sposobu.

komentarz 12 września 2021 przez użytkownika Gość
Czasami trzeba ręcznie ruszyć ta instalacje windowsa 10 bo niby tę aktualizację cykliczne będą się wgrywać, ale te główne nie i potem wychodzi jak na powyższym sposobie że mamy starszą wersję systemu.
...