pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Filmy i seriale przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 27 lutego 2020 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 13 stycznia 2016 przez użytkownika
edycja 26 maja 2021 przez użytkownika

Minionki są żółtymi postaciami przypominającymi banany. Podobno inspiracją do stworzenia tych postaci były właśnie banany. Minionki są ubrane w niebieskie spodnie, niektóre z nich mają oczy bądź jedno oko oraz włosy. Postacie te występują w filmach o tym samym tytule. Reżyserem serii o nich jest Pierre'a Coffina i Kyle Balda. 

minionki

Jeśli chodzi o historię ich powstania, to Minionki narodziły się w epoce kredy i są zmienionymi, zmutowanymi bananami, które mają jedno bądź dwoje oczu. Poza tym różnią się wyglądem: fryzurami, okularami, ubiorem itp. Posługują się swoistym językiem, który jest zlepkiem wszystkich języków świata. Ich celem jest służenie swemu Panu, którego cały czas szukają; lubią służyć złu. To co daje się usłyszeć ze słów wypowiadanych przez Minionki to nieliczne słowa, takie jak: 

- banana,
- da
 (po rosyjsku tak),
- hana, dul i sae (po koreańsku jeden, dwa, trzy). 

Głównymi postaciami w każdej z serii o Minionkach są:

- Dave - pojawia się w pierwszej i drugiej części serii filmów, ma dwoje oczu, okulary i włosy na głowie, jest pomocnikiem Gru w misjach.

- Bob - najmłodszy Minionek, ma dwoje oczu, nosi ogrodniczki z literką G na kieszonce (logo korporacji Gru), nie ma włosów i lubi pluszowego misia, nie ma włosów. Jego oczy mają różne kolory: jedno jest zielone, a drugie brązowe. 

Kevin - najstarszy Minionek, jest wysoki, ma dwoje oczu i 3 włosy na głowie. Nosi ogrodniczki z literką G na kieszonce (logo korporacji Gru). 

Stuart - średni Minionek, ma jedno oko i 6 włosów. Nosi ogrodniczki z literką G na kieszonce (logo korporacji Gru), lubi grać na gitarze. 

Do dziś powstały takie serie filmów o Minionkach jak:

1. Jak ukraść księżyc - 2010 rok
To w tym filmie poznajemy Gru, który uwielbia robić psikusy innym, lubi wszystko to co jest złe i paskudne. Zastanawia się na tym jak ukraść księżyc. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawiają się trzy dziewczynki. 

2. Minionki rozrabiają - 2013 rok
Gru adoptuje poznane dziewczynki. Poznaje też rudowłosą Lucy, za która podąża, a za nimi idą również dwa Minionki. 

3. Minionki  - 2015 rok
Akcja filmu zaczyna się od roku 1968, gdzie pokazana jest historia powstania Minionków. Bliżej też poznajemy trzech głównych bohaterów: Stuarta, Kevina i Boba. 

4. Gru, Dru i Minionki - 2017 rok
Gru i Lucy mają za zadanie przeszkodzić Balthazarowi Bratt'owi w planie przejęcia panowania nad całym światem. W tej serii Gru również dowiaduje się, że ma brata bliźniaka Dru. 

5. Minionki: Wejście Gru - 2022 rok (planowany)
Gru będzie chciał dołączyć do grupy złoczyńców, ale popadnie z nimi w konflikt. 

komentarz 13 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość

Ktoś kto wymyślił tą bajkę musiał mieć nieźle pod kopulalaugh nawet nie mogę sobie wyobrazić jaka trzeba mieć wybujałą wyobraźnię żeby wymyślić gadające banany z oczami.

Ale moje dzieciaki uwielbiają ta bajkę.

komentarz 5 kwietnia 2021 przez użytkownika Gość
śmieszna baja te minionki xd
komentarz 20 grudnia 2021 przez użytkownika Gość
Najśmieszniejsza bajka stworzona w 3d według mnie :)
...