pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 5 sierpnia 2018 przez użytkownika

Dziś wpis dla wszystkich rodziców mających niemowlęta lub nieco starsze dzieci noszące pieluszki. Jak wiemy z małym dzieckiem wychodzimy codziennie na spacery lub prawie codziennie i czasem zdarza się, że podczas spaceru nasz mały brzdąc wymaga zmiany pieluszki. Nie ma nic gorszego, jak to, że chcemy zrobić to szybko, a nie możemy znaleźć pieluszki w torbie. Z pomocą może przyjść właśnie takie podręczne, małe etui na pieluszki, które jest wielkości kopertówki. 

Organizer na pieluszki zrobiłam z dwóch rodzajów materiału: w kratkę i gładkiego. Odrysowałam dwa prostokąty o wymiarach 51 x 27 cm tej samej wielkości, po czym zszyłam je ze sobą dookoła. Następnie węższe strony złożyłam do środka tworząc kieszenie. Kieszenie po złożeniu miały po 12 cm i były zszyte na dole i u góry. 

etui na pieluszki do przewijania

saszetka mała na pampersy

Na koniec doszyłam kawałek materiału z guzikiem, by łatwo można było zapiąć całe etui. Dzięki temu wiem, że nic mi nie wypadnie. W takim organizerze można schować pampersy, pieluszkę tetrową i mokre chusteczki. 

organizer na pieluszki, chusteczki niemowlęce

komentarz 11 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
Ale ciekawy pomysł muszę spróbować uszyć. No i bez tych beznadziejnych opakowań plastikowych, tylko ekologicznie z materialu. Jak.mi się zabrudzi to wypiore :)
...