pytanie zadane 27 lipca 2018 w Dom i ogród przez użytkownika

Podczas malowania, używamy taśmy malarskiej do oddzielenia małego odcinka ściany od sufitu. Poza zabezpieczeniem od zamalowywania sufitu farbą sufitową, uzyskujemy dodatkowo efekt estetyczny.

Największy problem z taśmami malarskimi jest ich niska jakość kleju. Może i to dobrze, aby przy odklejaniu nie  odrywać też farby, ale wadą jest, że po jakimś czasie taśma malarska odkleja się od ściany, a to sprawia kłopot przy malowaniu.

taśma malarska odkleja się od ściany

Czy jest na takie odklejanie taśmy jakiś sposób?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 lipca 2018 przez użytkownika

Otóż jest na to sposób bardzo prosty.

Po przyklejeniu taśmy do ściany, najlepiej od razu albo w pierwszej kolejności po rozpoczęciu malowania, po prostu przymalować farbą na łączeniach między odcinkami taśmy.

sposób na odklejającą się taśmę malarską

W ten sposób zalepimy łączenie farbą, dzięki czemu nie będzie się dalej odklejać. Proste i skuteczne.

komentarz 17 września 2019 przez użytkownika Gość
Patent dobry, ale tak naprawde dobra taśma malarska nie powinna sie od razu odklejać, chyba że jest słabej jakości. Jeśli jest porządna to powinna trzymać ładnych kilka godzin od przyklejenia.
komentarz 20 września 2021 przez użytkownika Gość
Że się odkleja to niekoniecznie musi świadczyć o słabej jakości taśmy. Tylko jak ktoś nakleja na ścianę która jest pokryta kurzem lub warstwa cekolu który niedawno był szlifowany, to się nie dziwię że dobrze się nie przyklei do ściany.
...