dhosting
pytanie zadane 6 lipca 2018 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 6 lipca 2018 przez użytkownika

Organizowanie zakupów jedzeniowych warto zacząć od wyliczenia ilości potrzebnych produktów spożywanych przed daną osobę. Najlepiej jest to robić w oparciu o np. miesiąc czasu, jeśli większe zakupy robimy raz na miesiąc lub co tydzień. 

Na pewno raz na miesiąc możemy kupować takie produkty jak kasza, mąka, cukier, makaron, herbata, kawa, dżemy czy sól. Znaczenie częściej natomiast będziemy kupować drobniejsze rzeczy takie jak: olej, jaja, ser, wędlinę, mięso, ryby, masło czy śmietanę. Wówczas warto robić listę zakupów, aby o niczym nie zapomnieć, ale też po to, by nie kupować rzeczy, które nie są nam potrzebne. 

Na liście naszych zakupów, robionej na cały miesiąc/tydzień należy uwzględnić też rzeczy kupowane codziennie i przeznaczyć na nie odpowiednią ilość pieniędzy z domowego budżetu. Co dzień kupujemy na pewno: pieczywo, mleko, twaróg, owoce i warzywa. 

...