pytanie zadane 3 lipca 2018 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 3 lipca 2018 przez użytkownika

Podczas wakacji nad morzem każdy z nas lubi boso chodzić po mięciutkim piasku. Jest miły, przyjemny w dotyku, gorący w dzień i chłodny w nocy. Wśród tych plusów są też minusy, bo przykleja się do naszych stóp. Zazwyczaj ciężko jest usunąć piasek ze stóp, ale to nie znaczy, że nie można tego zrobić. 

Piasek ze stóp czyści się dość długo, a trzeba zrobić to dokładnie, zwłaszcza gdy chcemy następnie ubrać skarpetki i trampki lub adidasy. Jeśli dobrze nie pozbędziemy się piasku, jego ziarenka mogą nam później przeszkadzać podczas chodzenia, a poza tym ciężko będzie je wydostać z butów. 

piasek na stopach

Najprostszym sposobem na pozbycie się piasku ze stóp jest woda albo mąka ziemniaczana (skrobia ziemniaczana). Wówczas obie rzeczy musimy nosić ze sobą. Można też umyć stopy w wodzie w morzu, wysuszyć je, ubrać buty i przejść przez plażę do wyjścia, ale bardzo prawdopodobne, że piasek wówczas nasypie się do butów. 

Dlatego w pierwszym przypadku po zejściu z plaży polewamy stopy wodą z butelki, osuszamy (ręcznikiem lub chusteczką) i gotowe. 

W drugim przypadku po zejściu z plaży posypujemy stopy mąką ziemniaczaną, przecieramy dłonią i gotowe. Mąka sprawi dodatkowo, że stopy będą miękkie, no i nie trzeba czekać aż wyschną lub brać dodatkowego ręcznika, by je osuszyć. 

...