seohost
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 25 czerwca 2018 przez użytkownika

Włosy występują u wszystkich ssaków w mniejszym lub większym stopniu na powierzchni prawie całego ciała. Tu gdzie włosy są najmniej widoczne mówi się potocznie, że mamy meszek. Włos jest osadzony tuż pod skórą, a niżej głębiej znajduje się serce włosa czyli cebulka włosowa. Zadaniem włosów, zwłaszcza tych na głowie, jest głównie to, że mają się ładnie prezentować, że możemy je ładnie upinać, ale też włosy na głowie mogą zapobiegać przed zimnem. Dlatego też o włosy warto jest zadbać, by były jak najdłużej w jak najlepszej kondycji. Dobrą formę włosom zapewnimy przez odpowiednią ich pielęgnację. Do powszechnych metod pielęgnacji włosów należy m.in. pobudzanie cebulek włosowych do rozrostu. 

Cebulki włosowe najszybciej pobudzą się poprzez codzienny masaż skóry głowy. Jeśli nie masz czasu możesz go wykonywać dwa, trzy razy w tygodniu. Masaż zawsze wykonuj przed myciem włosów. Po prostu masuj skórę głowy opuszkami palców przez około 5-10 minut lub dłużej jeśli masz ochotę. Możesz też użyć olejków do masażu skóry głowy, które pomogą w poprawie krążenia skóry.

Poza masażem warto co jakiś czas wykonać piling skóry głowy. Składniki na niego znajdują się praktycznie w każdym domu, więc nie będzie problemu, żeby go wykonać od razu. By zrobić domowy piling do masażu skóry głowy wystarczy, że zmieszasz dwie łyżki cukru z szamponem (proporcje szamponu takie, aby powstała niezbyt rzadka papka) i taką mieszankę będziesz wmasowywać w mokre włosy. Po pilingu należy umyć włosy jak zwykle. 

Na koniec dobrze wyszczotkuj włosy za pomocą szczotki z naturalnego włosia lub miękkiej szczotki z plastikowymi ząbkami. Rozczesz włosy, a potem pochyl głowę i przeczesuj je kilka razy od szyi do czoła i skroni. Takie przeczesywanie warto robić na suchych włosach. Niech to stanie się codziennym wieczornym rytuałem. 
szczotka dla niemowląt naturalna

...