dhosting
w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

przez użytkownika

Czas lata nadchodzi wielkimi krokami. Będziemy już niedługo kąpać się nie tylko w morzu czy jeziorze, ale również w słońcu. Spacery w słoneczne popołudnie należą z pewnością do korzyści korzystania ze słońca, ale czy samo opalanie jest dla nas zdrowe i korzystne? O tym poniżej. 

Plusy 

Podczas opalania nasza skóra staje się lekko czekoladowa, co ładnie wygląda i niewątpliwie poprawia nam nastrój. Poza tym w naszym organizmie wytwarza się też witamina D, która jest dla nas bardzo ważna, szczególnie dla naszych kości, ale i samopoczucia (witamina D wytwarza się nawet wtedy gdy w słoneczny dzień nie przebywamy na słońcu, a w zacienionym miejscu). 

Minusy 

Do zagrożeń długiego opalania się na plaży należą przede wszystkim poparzenia słoneczne, przebarwienia skóry, które mogą mieć groźne konsekwencje dla naszego zdrowia. Może to prowadzić nawet do rozwoju nowotworów. Do minusów należy również to, że słońce nie służy trądzikowi i nie "wysuszymy" go nadmiernie go opalając, a jedynie pogorszymy sprawę. Zaczną nam się tworzyć zaskórniki, przez co zwiększy się również trądzik. Słońce nie służy też osobom mającym skórę naczynkową, ponieważ pod wpływem ciepła naczynia się rozszerzają i pękają pozostawiając na skórze, szczególnie twarzy, ślady. To samo tyczy się osób z opryszczką i trądzikiem różowatym. Długotrwałe opalanie przyspiesza też starzenie się skóry, a tego chyba nikt z nas nie chciałby doświadczyć. 

Podsumowując korzystajmy ze słońca, ale w miarę racjonalnie. Przed wyjściem stosujmy kremy z filtrami, tymi wysokimi. Smarujmy nimi przede wszystkim małe dzieci. Zadbajmy też o odpowiednie nawodnienie. 

...