seohost
pytanie zadane 29 grudnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy
Jest jakiś sposób na pozbycie się kleju Super Glue z palca?

1 odpowiedź

odpowiedź 29 grudnia 2015 przez użytkownika

Tak są sposoby na to, by usunąć klej Super Glue z palców. Jak wiadomo, taki mocny klej jest ciężko usunąć, a poza tym trzeba uważać, by ściągając klej nie zedrzeć sobie też skóry z palca. 

Najlepszym i najprostszym sposobem na usunięcie kleju z palców jest użycie zmywacza do paznokci. Ważne, by zmywacz zawierał aceton! Może być również sam aceton, taki, którym ściąga się hybrydy z palców. To właśnie dzięki acetonowi rozpuszczają się kleje typu Super Glue. Odrobinę zmywacza z acetonem lub acetonu wlewamy na wacik, a następnie lekko pocieramy palec, na którym znajduje się klej, aż do całkowitego jego usunięcia. Może to chwilę potrwać, ze względu na to, że klej ten jest mocny. Potem palce należy dokładnie umyć wodą z mydłem. 

zmywacz do paznokci i waciki

Innym sposobem może być moczenie palca/palców w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z solą. Wlewamy ciepłą wodę do miseczki, wsypujemy łyżeczkę soli, a następnie moczymy palec przez 10 minut. Potem próbujemy odkleić klej z palca. Może to potrwać dłużej, niż w przypadku z acetonem, ale jest również skuteczne. 

Nie mając powyższych składników pod ręką lub jeśli mamy wrażliwą skórę i ani pierwszy, ani drugi sposób nie jest dla nas, możemy też moczyć palec w wodzie z mydłem. Robimy tak samo jak w przypadku wody z solą, tylko, że sól zastępujemy mydłem. 

Najlepiej byłoby zapobiegać tego typu wpadkom z klejem. Można to zrobić w taki sposób, że przed klejeniem, takimi mocnymi klejami, zakładamy ochronne rękawiczki jednorazowe. Wówczas jeśli klej nam gdzieś skapnie, to nie na naszą skórę a bezpośrednio na rękawiczkę. Takie rękawiczki następnie wyrzucamy do kosza na odpady zmieszane. 

...