seohost
pytanie zadane 24 kwietnia 2018 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 24 kwietnia 2018 przez użytkownika

Filipiny to wyspiarski kraj w Azji, który składa się aż z kilku tysięcy wysp. Co prawda wiele z nich jest bardzo małych, w tym nie zamieszkanych. Wiele z nich jest również prywatnymi, do których turyści mają wstępu. Niżej wymienię te najbardziej znane i najciekawsze do zwiedzania.

1. Wyspa APO - najlepsze miejsce do nurkowania z żółwiami morskimi. Poza tym pod wodą można spotkać takie stworzenia jak: ryby kozy, kolorowe papugi, skrzydlice, błazenki, anioły, białe korale acropora, rafy koralowe, ale również wraki statków. 

2. Wyspa CEBU - tu ponurkujesz z rekinami wielorybimi oraz będziesz mógł wykonać skok do wody z dużej wysokości, nawet 17 metrów. Nazywa się on kanioning. Poza tym możesz spinać się po śliskich skałach, pływać czy przeciskać się przez szczeliny. 

3. Wyspa KALANGGMAN - to mała wyspa, bo jej długość to zaledwie 200 metrów, a szerokość 30 metrów. Można spotkać tu żółwie, delfiny, rekiny, rafę koralową oraz bielutki piasek, palmy kokosowe i turkusową wodę. 

4. Wyspa BORACAY - jest to miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów, ze względu na najpiękniejszą plażę zwaną White Beach, która ma 4 km długości. Poza tym na wyspie można pograć w golfa, uprawiać kitesurfing, windsurfing, jeździć skuterem wodnym, żeglować, nurkować. 

5. Wyspa BOHOL - znajdują się tu słynne Czekoladowe Wzgórza, gdzie w porze suchej porasta je trawa w kolorze brązowym. Można też wybrać się w rejs pływającą restauracją lub skorzystać z zip line, czyli zjazdu nad przepaścią na rozciągniętej linie pomiędzy dwoma wzgórzami albo też przejść się po bambusowym moście wiszącym 25 metrów nad rzeką Loboc. 

6. Wyspa SIQUIJOR - czy też Wyspa Wudu, jak zwą ją mieszkańcy, gdzie odprawia się szamańskie rytuały.

7. Wyspa PALAWAN - ta wyspa to raj dla osób lubiących kosztować kuchnie z różnych zakątków świata. Są tu również sklepy z pamiątkami, można też popływać kajakiem lub wybrać się na filipiński masaż. Atrakcją mogą okazać się też całodniowe wycieczki po bajecznych wyspach. Ciekawe filmy z wyspy Palawan, można zobaczyć na kanale podróżnika youtubera Bezplanu.

8. Wyspa CORON - to również idealne miejsce do nurkowania, podobnie jak pierwsza wyspa. Na dnie tutejszych wód znajdują się wraki japońskich statków pochodzące z czasów II wojny światowej. Prócz tego znajduje się tu najdłuższa na świecie podziemna rzeka. 

komentarz 6 stycznia 2021 przez użytkownika anonimowy
Na Palawanie chyba było najfajniej, ale byłam dobrych kilka lat wiec może się coś pozmieniało.
...