pytanie zadane 28 marca 2018 w Kuchnia przez użytkownika Gość
Żeby nie trzeba go było skrobać, po wyjęciu z lodówki, jak się chce nim posmarować kanapkę...

1 odpowiedź

odpowiedź 28 marca 2018 przez użytkownika

Twarde masło po wyjęciu z lodówki, nie zachęca do robienia sobie z nim kanapki, a już tym bardziej jak się spieszymy, by wyjść do pracy/szkoły. Chyba nikt nie lubi stania i skrobania masła, a potem mozolnego rozsmarowywania go na kromce chleba. Co zrobić gdy nie mamy czasu na czekanie, aż masło stanie się bardziej miękkie lub, gdy nie chce nam się wstać wcześniej by je wyjąć? Są to sposoby. 

składniki na masło pietruszkowe

Jednym z nich jest wyjęcie masła z lodówki, jak zawsze. Następnie do szklanki lub szklanego naczynia wielkości spodka do masła, maselnicy, wlej gorącą wodę. Trzymaj tak znużone naczynie przez kilka sekund, po czym wodę wylej, a naczyniem przykryj masło z maselniczką, tak jakby było ono pod folią w obiegu zamkniętym. Trzymaj tak chwilkę, w tym czasie możesz zrobić sobie poranną kawę lub herbatę. Następnie zdejmij naczynie i gotowe. Masło powinno być miękkie i dać się łatwo rozsmarować.  

masło pietruszkowe

Innym sposobem jest włożenie masła w żaroodpornym naczyniu do mikrofali na 10-20 sekund. Masło stanie się na pewno miękkie. W ten sposób można też rozpuszczać masło, które dodaje się następnie do ciast lub pancakes'ów

...