seohost
pytanie zadane 26 marca 2018 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 26 marca 2018 przez użytkownika

Jest kilka sposobów na zastąpienie zwykłego zmywacza do paznokci innym specyfikiem. Oczywiście wybrana przez Was metoda, z podanych poniżej, zależy od tego jak grubą warstwę lakieru macie na paznokciu oraz od samego składu lakieru. Dlatego też musicie próbować, jak nie z jedną to z kolejną i wybrać najlepszą dla siebie. Ja uważam, że warto spróbować, bo pewnie nie raz zdarzyło się i Wam, że lakier odprysł, a zmywacza w domu nie ma, więc dobrze mieć alternatywę.

zmywacz do paznokci i waciki

Paznokcie możecie zmyć np. perfumami. Zawierają one w swoim składzie ******* i zapewne każdy je w domu ma, a jeśli nie to można zastąpić je dezodorantem. Perfumy lub dezodorant wystarczy prysnąć na paznokieć i przetrzeć wacikiem. 

Pomóc może też ocet, choć trzeba się wtedy trochę namęczyć ze ścieraniem lakieru, a poza tym zapach octu może długo utrzymywać się potem na dłoniach. Podobnie zadziała woda utleniona

Łatwiej będzie zmyć paznokcie czystym acetonem, przy którym się nie napracujemy tak jak w przypadku octu czy wody utlenionej. Można też po prostu zdrapywać i piłować lakier z paznokci, ale ta metoda niszczy naszą płytkę paznokciową. 

...