seohost
pytanie zadane 23 marca 2018 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 27 marca 2018 przez użytkownika

Choć pewnie zazwyczaj nie zwracamy uwagi na opakowania past do zębów, to jednak czasem możemy je zauważyć i wówczas zastanawiamy się czemu jedna tubka ma czerwony pasek, a inna niebieski lub czarny.

kolorowe paski na tubce od pasty do zębów oznaczenia

Kolory pasków znajdujące się na tubkach pasty do zębów oznaczają miejsce cięcia lub/i złożenia opakowania. Taki kolorowy pasek jest informacją dla maszyny, w którym miejscu ma ona opakowanie złożyć czy też odciąć, dzięki czemu wie czy dane opakowanie w tym przypadku tubka ma być rozcięta czy nie i w którym miejscu. Paski te fachowo nazywają się 'eye mark' co oznacza dosłownie 'znak oka' i jest oznaczeniem drukarskim skierowanym właśnie dla maszyn, które takowe opakowania robią. 

Kolory paska na tubce nie oznaczają, jak sądzi większość, składu pasty do zębów, tego czy jest ona zrobiona z naturalnych czy chemicznych składników lub tego jakie ma właściwości (wybiela, chroni szkliwo itp.). 

Poza tym takie kolorowe paski znajdują się również na innych produktach np. wielu kosmetykach (fluidach, pudrach, kremach, balsamach itp.). 

A jeśli chcecie myć zęby naturalną pastą, wystarczy zrobić ją samodzielnie w domu. Wówczas macie pewność, że nie znajdują się tam żadne chemiczne substancje. 

...