pytanie zadane 18 marca 2018 w Filmy i seriale przez użytkownika Gość
edycja 28 lutego 2020 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 18 marca 2018 przez użytkownika
edycja 18 listopada 2023 przez użytkownika

Każdy z Was, po przeczytaniu tego artykułu, na pewno będzie wiedział co oznacza określenie 'srebrny ekran'. Jest tak, że codziennie z niego "korzystamy", ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to nazywa się właśnie tak. Przeważnie każdy z nas ma w domu telewizor lub inne medium, na którym ogląda ulubione filmy i seriale. To właśnie jest 'srebrny ekran'.

Terminu tego używa się w związku z aktorami, filmem lub serialem, który jest emitowany na telewizyjnych ekranach. Mianem tym określa się telewizję lub kino, a dokładniej gwiazdy występujące na kinowych bądź telewizyjnych ekranach. Aktorzy tacy zazwyczaj grają w filmach, serialach, które możemy oglądać na co dzień w domach lub w kinach. 

Innymi synonimami tego wyrażenia mogą być: wielki ekran, mały ekran, wspomniane już kino, bądź telewizor

Swojego czasu odbywał się również koncert pt. 'Wielkie Przeboje Srebrnego Ekranu', a także miał miejsce program 'Przeboje Srebrnego Ekranu': Sama nazwa pochodzi od czasów, kiedy to filmy wyświetlane były na ekranach pokrytych srebrną metaliczną folią, w celu poprawy jakości obrazu. Wynalezienie owego ekranu przypisuje się Amerykaninowi z Ohio Harry'emu C. Williamsowi, który eksperymentował ze srebrnym ekranem już w latach XX i został pionierem produkcji specjalnych ekranów. Mimo, że obecnie ekrany są zazwyczaj białe, to określenie 'srebrny ekran' nadal pozostaje w użyciu. 

...