dhosting
pytanie zadane 18 marca 2018 w Różne przez użytkownika anonimowy

bujaczek leżaczek

1 odpowiedź

odpowiedź 20 marca 2018 przez użytkownika

Bujaczek czy też leżaczek niemowlęcy jest bardzo przydatnym, moim zdaniem, meblem w domu dla małego dziecka. Potrafi go ukołysać, uspokoić, zrelaksować, zabawić i zająć gdy mama nie ma chwilowo wolnej ręki, by wziąć dziecko na ręce. 

Obecnie na rynku można spotkać wiele modeli bujaczków leżaczków. Prócz tego, że będziemy się kierować kolorem podczas zakupów, to warto jeszcze zwrócić uwagę na inne rzeczy.

1. Bujaczek musi posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa. Są to naklejki na kartonie bujaczka lub bezpośredni na nim, mówiące o tym, że dany model przeszedł pozytywne testy i można go użytkować. Jeśli o bezpieczeństwo chodzi to leżaczek musi mieć pasy trój,- lub pięciopunktowe. Zapinamy je, gdy dziecko znajduje się w leżaczku. 

2. Melodyjki, światełka, wibracje, pałąk z zabawkami to elementy leżaczka, które mogą pomóc w usypianiu, uspokajaniu dziecka lub mogą zająć go na dłuższą chwilę. Ważne, by zabawki nie były zbyt małe lub nie posiadały drobnych elementów oraz by miejsce, w którym umieszcza się baterie nie było dostępne dla dziecięcych rączek.

3. Funkcja bujania/kołysania, która również przydaje się do lekkiego huśtania maluszka. Dobrze jak bujaczek ma też funkcję stopu lub stopkę, by stał nieruchomo, podczas gdy dziecko, nieco starsze, chce np. samo usiąść na leżaczku (żeby się nie ruszał, nie odsuwał). 

4. Zdejmowany pokrowiec, który łatwo można odpiąć i wyprać, a potem założyć.

5. Stabilne nóżki, nie za cienkie, posiadające antypoślizgowe gumki w strategicznych miejscach, by bujaczek się nie ślizgał.

6. Waga. Dobrze jak leżaczek mimo stabilności jest lekki i można go z łatwością przenosić, zarówno gdy leży w nim dziecko, jak i gdy jest pusty. 

leżaczek bujaczek

...