pytanie zadane 14 marca 2018 w Różne przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 27 maja 2018 przez użytkownika

Rozmiary pieluszek niemowlęcych tzw. pampersów zaczynają się od rozmiaru 0, a kończą na rozmiarze 5. Rozmiary te mogą różnić się nieco w zależności od producenta, jednak zazwyczaj te różnice nie są zbyt duże i chodzi głównie o wagę dziecka. Dlatego kupując pieluszki kierujmy się raczej wagą dziecka, a nie rozmiarem pieluszki czy wiekiem dziecka. 

Zasadniczo na rynku mamy obecnie takie rozmiary pieluszek niemowlęcych jak:

0 - są to pieluszki przeznaczone dla noworodków wcześniaków, które rodzą się z wagą 2,5 kg lub mniejszą; prócz wcześniaków ten rodzaj pieluszek mogą nosić też niemowlęta o niskiej wadze urodzeniowej. 
 

1 - pierwsze pieluszki dla dzieci o wadze 2 - 5 kg. Te pieluszki często posiadają wycięcie na pępek, który u noworodków jest jeszcze nie zagojony, a dzięki takiemu rozwiązaniu nie zasłaniamy go i może się on swobodnie goić. Jeśli nie znajdziemy na sklepowych półkach w tym rozmiarze pieluszki z wycięciem na pępek, możemy zwykłą pieluszkę odgiąć w tym miejscu. 

rozmiar 1 pieluszek


2 - pieluszki dla dzieci o wadze od 3 do 6 kg.

pieluszka rozmiar 2


3 - dla niemowlaków o wadze od 4 do 9 kg
 

4 - dla niemowląt o wadze 7-18 kg

pieluszka dada rozmiar 4


5 - dla dzieci o wadze 15 - 25 kg

rozmiar pieluszki 5
 

Wśród pieluszek, pampersów można jeszcze wymienić taki rodzaj pieluszek jak pantsy, czyli pieluszka wyglądająca jak majteczki. Pantsów nie zapina się na rzepy jak tradycyjne pieluszki, a wkłada się je i ściąga jak majtki. 

Poza tym na rynkowej ofercie znajdują się także pieluszki do pływania, czyli tzw. kąpieluszki. Są one bardzo przydatne, gdy wybieramy się z dzieckiem np. na basen czy nad jezioro. Ten rodzaj pieluszek również wkłada się tak jak pantsy (nie posiadają rzepu). 

pieluszki na basen, pieluszki do pływania


Pieluszki dla dziecka można przechowywać np. w podajniku pieluch zrobionym domowym sposobem, a wybierając się na spacer pieluszkę zapakujcie w etui na pieluszki. Jeśli natomiast Wasze dziecko nauczyło się już załatwiać bez pieluchy i zostało Wam kilka ich opakowań to możecie je komuś oddać lub zrobić z pieluch motor, sowę czy ludziki i dać w prezencie. 

...