dhosting
pytanie zadane 13 marca 2018 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 13 marca 2018 przez użytkownika

Karmienie jest najważniejsze dla naszego dziecka i to nie ulega wątpliwości. Dobrze jeśli mamy zawsze czas na to i nie musimy nigdzie iść. Natomiast są sytuacje, w których wyjście bez dziecka na dłużej jest nieuniknione i wówczas możemy zdecydować się na odciąganie pokarmu. Poda je ktoś inny z domowników, gdy dziecko zrobi się głodne podczas naszej nieobecności. 

Do odciągania pokarmu przyda się laktator ręczny lub elektryczny. Odciągamy pokarm w zależności od sytuacji, o takiej porze dnia lub nocy, kiedy jest Ci wygodniej. Dobrze jest odciągać pokarm jak masz np. nawał mleczny, między karmieniami lub gdy nakarmisz dziecko z jednej piersi, to z drugiej możesz odciągnąć mleko. Mleko możesz odciągnąć wcześniej i mieć je na zapas. 

Mleko świeże Mleko świeże lub rozmrożone po podgrzaniu (25-37oC) Mleko rozmrożone trzymane w temp. 4oC Mleko transportowane w temp. 4-15oC Przechowywane w zamrażarce -20oC
Temp. pokojowa 18-25oC Lodówka 4oC
4 h
maksymalnie 6-8
96 h
maksymalnie 5-8 dni
2 h
maksymalnie 4h
do 24 h maksymalnie do 24 h 3-6 miesięcy

Odciąganie pokarmu zajmuje chwilę czasu, więc lepiej zrobić to wcześniej i bez pośpiechu. Przed tym zabiegiem dokładnie umyj ręce i znajdź wygodną pozycję. Na początku odciągania wykonaj kilka szybkich odciągnięć, a dopiero za chwilę przejdź do wolniejszego tempa. Na początku odciągania pokarmu będzie niewiele. 

...