pytanie zadane 6 marca 2018 w Dom i ogród przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 6 marca 2018 przez użytkownika

Obecnie na rynku można kupić specjalne produkty do prania wełnianych ubrań. dzięki ich stosowaniu możemy spokojnie wyprać naszą wełnianą odzież: swetry, czapki, rękawiczki itp. i nie martwić się, że się zniszczą. 

Na rynku dostępne są proszki i płyny do prania wełny. Stworzone one zostały specjalnie pod ten materiał więc nie musimy się obawiać, że coś się zniszczy. Do prania wełnianych ciuchów można też wypróbować domowych sposobów, takich jak np. ... ziemniaki. 

ugotowane i pokrojone ziemniaki

W tym celu należy dokładnie umyć i zetrzeć na tarce od 1 do 3 kg ziemniaków. Następnie otrzymaną miazgę przeciskamy przez gazę lub pieluszkę tetrową, a powstały płyn podgrzewamy w rondelku. W tak otrzymanym płynie pierzemy wełniane ubrania, nie dodając już żadnego proszku czy płynu. 

Ubranie z wełny pierze się ręcznie i najpierw macza się je w płynie ziemniaczanym i wyciska, a nie trze jak to jest przy tradycyjnym praniu. Można lekko przecierać miejsca mocno zaplamione. Potem trzeba ubrania porządnie wypłukać kilka razy z ciepłej wodzie. Następnie lekko wyciskamy nadmiar wody z ubrania i suszymy je kładąc na rozłożonej suszarce na słońcu lub wieszając na wieszaku. 

...