pytanie zadane 24 lutego 2018 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 lutego 2018 przez użytkownika

Najbardziej znane baseny termalne w Polsce znajdują się w miejscowościach wymienionych poniżej. Większość to miejscowości górskie, ale w innych częściach Polski też się one znajdują. 

1. Termy Uniejów

Znajdują się tu niecki zewnętrzne i wewnętrzne oraz zewnętrzne osłonięte zasilane leczniczą solanką termalną. Dlatego też z term tych można korzystać przez cały rok. Temperatura wody wynosi nawet do 68oC. Atrakcyjnymi miejscami są: statek piracki dla dzieci, komora lodowa, sauna i gabinety masażu. 

Na co pomaga ta solanka? Najbardziej pomoże w leczeniu reumatoidalne zapalenie stawów, pomaga na urazy ortopedyczne, schorzenia ucha, nosa, gardła i krtani, dyskopatie, nerwobóle i nerwice. 

2. Termy Bukowina

Są to największe (aż 20 basenów termalnych) w Polsce i najnowocześniejsze wody termalne w Europie. Ich temperatura wynosi od 30 do 38oC, a wydobywa się je z głębokości 2400 m. Bukowińskie wody termalne zawierają 28 składników mineralnych. 

Na co pomagają te wody? Wody termalne regulują poziom nawilżenia skóry, regenerują układ hormonalny, stabilizują tętno, łagodzą bóle głowy, mięśni i kości. Obniżają też stres i poprawiają zdrowie psychiczne. 

3. Geotermia Grudziądz

W tych basenach termalnych woda zawiera jodki, których jest 3,5 mg w dm3. Temperatura solankowej wody wynosi 38oC i znajduje się ona w czterech basenach: głównym, z przeciwprądem, zewnętrznym i brodziku. Znajduje się tu też piramida z tężnią solankową oraz możliwość ćwiczeń w basenie. 

Na co pomagają solanki? Wspomagają leczenie górnych dróg oddechowych, w leczeniu niedoczynności tarczycy i w przyspieszonej przemianie materii. Pomaga też na nadciśnienie
 

...