seohost
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Kuchnia przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 lutego 2018 przez użytkownika

Sok z rokitnika zawiera nawet dwa razy więcej witaminy C niż cytryna, więc w sezonie zimowym może być lepszy od soku z cytryny. 

sok zrobiony z rokitnika

Pomoże on szczególnie w łagodzeniu stanów zapalnych, przeziębieniach, ale warto też stosować go profilaktycznie w okresach zachorowań. Spożywa się go szczególnie na wzmocnienie odporności. Pije się go rozcieńczony w połowie szklanki wody albo innego soku, najlepiej świeżo wyciśniętego. 

Sok z tego owocu pomoże też w poprawie wyglądu cery, ponieważ zawiera takie witaminy jak E, A, z grupy B oraz kwas omega 7. 

Na bazie soku z rokitnika można robić też dżemy oraz przeciery. 

Rokitnik zwyczajny, bo tak brzmi nazwa właściwa tej rośliny, zawiera bardzo dużą ilość witaminy C. Krzew rokitnika wygląda tak:

rokitnik

W ogrodach dobrze jest go sadzić w miejscach, które chcemy oddzielić, bowiem rozrasta się jak żywopłot, więc może stanowić dekoracyjną osłonę. Natomiast trzeba pamiętać, aby sadzić męską i żeńską odmianę gatunku, by rokitnik miał owoce. Jeśli chodzi jeszcze o sadzenie to rokitnik nie lubi podmokłych terenów. Służy mu raczej gleba piaszczysta, nie zakwaszona i bogata w wapń. 

...