seohost
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 22 lutego 2018 przez użytkownika

Lubimy, gdy nasze białe ubrania są ciągle białe. Jednak z czasem mogą szarzeć lub żółknąć. By temu zapobiegać należy odpowiednio o ubrania dbać

Podczas prania białych rzeczy można użyć wybielaczy, całego ich szeregu, jakie znajdują się na sklepowych półkach. Każdorazowe używanie chemicznego wybielacza może jednak powodować niszczenie tkaniny pod względem jakości. 

Lepszym rozwiązaniem zamiast chemicznego wybielacza, jest zastosowanie środka, który znajduje się przeważnie w każdym domu. Jest nim soda oczyszczona. Ja robię tak, że piorąc białe ubrania lub białe firanki wsypuję - łyżkę stołową sody oczyszczonej do przegrody, w której znajduje się proszek do prania (proszek do prania sypię jak zwykle i do niego dodaję sodę) i nastawiam pralkę jak zwykle. Wlewam też płyn do płukania, do przegrody obok. 

soda oczyszczona

Po takim praniu w sodzie oczyszczonej białe ubrania zyskują nową biel. Robię tak co pranie od wielu lat i uwierzcie mi, że firanki czy białe ubrania są zawsze bielusieńkie. A co najważniejsze piorę bez chemii i szkodliwych wybielaczy. Poza tym takie wybielacze są droższe niż paczka sody oczyszczonej. Koniecznie wypróbujcie ten patent. 

Zobacz również jak wybielić brudne białe skarpetki.

...