Skeet jest rodzajem strzelectwa sportowego. Skeet polega na tym, że za pomocą specjalnej strzelby strzela się do krążków. Do strzelania używa się broni śrutowej, którą celuje się do rzutków lecących w dwóch przeciwnych kierunkach.

Gra skeet polega na tym, że za pomocą strzelby oddaje się strzały do wyrzucanych maszynowo glinianych krążków/spodków. Spodki te wypadają z niskiej lub wysokiej budki; wypadają na przemian raz z jednej, raz z drugiej strony. Zadaniem zawodnika jest oddawanie strzałów z ośmiu stanowisk, gdzie siedem z nich jest ustawionych na torze w kształcie łuku, a ósme stanowisko znajduje się w części centralnej między jedną, a drugą budką.
W całym cyklu, w całej rozgrywce mężczyźni oddają zazwyczaj 125 strzałów, a kobiety 75 strzałów. Jedna seria ma 25 strzałów. Do finału przechodzi sześciu zawodników, którzy oddają po 16 strzałów w serii. Punkt otrzymuje się za trafienie do rzutka; za nietrafienie otrzymuje się 0 punktów.
Film z instruktarzem Skeet'u:
Istnieje również olimpijska odmiana tego sportu, czyli skeet olimpijski, który powstał w 1968 roku. Różnice między skeet'em a skeet'em olimpijskim są następujące:
- mogą brać w nim udział wyłącznie mężczyźni (jeszcze do 1992 roku brały w nim udział również kobiety),
- kolba strzelby podczas trzymania jej przez zawodnika, musi znajdować się na wysokości tułowia, dopóki cel nie stanie się widoczny,
- strzela się z podwójnej liczby na każdej ze stacji, a nie tylko na stacjach 1,2,6 i 7.
Sport zwany skeet powstał w USA na początku XX wieku, gdzie myśliwi trenowali strzelanie do kaczek. Wylatujące rzutki miały naśladować lot zwierząt, a myśliwi strzelali do niech pod różnym kątem, z różnych miejsc. Nazwa 'skeet' wzięła się z języka staroskandynawskiego i oznacza 'strzelać'. Skeet jako dyscyplina olimpijska jest uznawany od 1968 roku.
Ze skeet'em związani są również polscy sportowcy, którzy niejednokrotnie brali udział w zawodach skeet'u olimpijskiego. Byli to m.in.:
1. Mirosław Rzepkowski - srebrny medal - Atlanta 1996
2. Artur Rogowski - brązowy medal - Weisbaden 1966 / srebrny medal - San Sebastian - 1969
3. Wiesław Gawlikowski - brązowy medal - Montreal 1976 / Berno - złoty medal - 1974 / srebrny medal - Monachium 1975 / srebrny medal - San Sebastian - 1969
4. Włodzimierz Danek -
5. Andrzej Głyda - złoty medal - Nikozja 2003 / srebrny medal - San Sebastian - 1969
6. Piotr Nowakowski - Berno - złoty medal - 1974
7. Andrzej Socharski - Berno - złoty medal - 1974
8. Hubert Pawłowski - Berno - złoty medal - 1974
9. Dorota Chytrowska Mika - brązowy medal - Suhl 1986